Jak prawidłowo przeprowadzić prezentację? Co powinna w sobie zawierać? Czego unikać, na co zwrócić uwagę? Odpowiedzi na te pytania znajdą się w poniższym tekście. 

Data dodania: 2015-06-22

Wyświetleń: 1359

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Wizerunek i bodźce wizualne stanowią dla widza najważniejsze z odbieranych sygnałów. Dotyczy to zarówno sytuacji prozaicznych, takich jak spotykanie ludzi na ulicy, jak również momentów o zdecydowanie większym znaczeniu. Staropolskie "Jak Cię widzą, tak Cię piszą" jest tutaj wymownym dowodem na potwierdzenie takiego stanu rzeczy.

Szczególnie wyraźnie znaczenie wizualnego aspektu interakcji międzyludzkich widać gdy spojrzy się na wszelkie wystąpienia publiczne związane z wykonywaniem obowiązków zawodowych. W dzisiejszym, korporacyjnym ładzie gospodarczym praktycznie pracownik każdego szczebla jest co jakiś czas zobowiązany do publicznego przedstawiania projektów, wyników działalności firmy, czy też chociażby koncepcji marketingowych.

Bez względu na tematykę prezentowanych zagadnień tym, co niezmiernie przydaje się w takich sytuacjach jest perfekcyjnie opanowana sztuka prezentacji, dzięki której z większą łatwością i precyzją można dotrzeć do słuchających nas osób, pozostawiając dobre wrażenie i przekazując informacje, na których nam zależy.

Co ciekawe jeśli sztuka prezentacji nie jest dla nas czymś obcym to nawet jeśli prezentowane przez nas treści będą miały pewne niedoskonałości merytoryczne to mamy szansę na zepchnięcie tego faktu na drugi plan właśnie poprzez odpowiednie skorzystanie z technik prezentacyjnych.

Nie sposób przedstawić całość zasad idealnego wystąpienia, jednakże przygotowując się do tego typu wydarzeń warto pamiętać o takich elementach jak: właściwy ubiór, logiczne i przejrzyste ułożenie przedstawianych treści, panowanie nad emocjami, poprawne językowo wypowiadanie się (w tym chociażby unikanie infantylizmów), czy też panowanie nad gestykulacją i korzystanie z pozytywnie odbieranych gestów. Przed wystąpieniem warto też rozgrzać aparat mowy korzystając z prostych ćwiczeń lub pijąc coś ciepłego.

Już skorzystanie z tych prostych wskazówek powinno przynieść zadowalające efekty. Jeśli jednak chcielibyśmy poznać dogłębnie sztukę prezentacji warto skorzystać z oferty dostępnych na rynku kursów.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena