0głosów
Pobierz artykul
0głosów dodatnich
0głosów ujemnych
593razy czytane
0przedrukowany
Creative Commons Licencja

Zapoznaj się z 3 prostymi sposobami, aby szukanie pracy było bardziej efektywne. 

3 proste sposoby, aby szukanie pracy było bardziej efektywne

Od jak dawna szukasz pracy? Tygodnia? Miesiąca? Roku? Jeśli wysyłałeś już setki CV, a Twój telefon nadal milczy, być może Twoje metody szukania zatrudnienia nie są wystarczająco skuteczne. Dzięki naszym wskazówkom dowiesz się,  jak w szybki i prosty sposób zwiększyć swoje szanse na rynku pracy.

Niech pracodawca znajdzie ciebie

Czy zastanawiałeś się kiedykolwiek, ile odpowiedzi na jedną ofertę pracy otrzymuje pracodawca? Jak przyznają rekruterzy czasami są to setki, a nawet tysiące CV. Nic wiec dziwnego, że nie wszystkie aplikacje udaje się przeczytać i przeanalizować. Zamiast wysyłać swój życiorys, umieść go w takim miejscu, aby to pracodawca znalazł Ciebie. Portal CV ułatwia komunikację na linii pracodawca – pracownik, dlatego dostęp do Twojej aplikacji będzie dużo prostszy. Jeśli przygotujesz ciekawą ofertę, być może rekruter zwróci się z propozycją pracy właśnie do Ciebie.

Kontroluj swój wizerunek w sieci

Kreowanie tzw. e-wizerunku jest kluczowe, jeśli zależy Ci na otrzymaniu ciekawej i dobrze płatnej pracy. W dobie mediów społecznościowych, rekruterzy potrafią znaleźć mnóstwo informacji na Twój temat, jeszcze zanim zaproszą Cię na rozmowę kwalifikacyjną. Zadbaj o to, aby upubliczniać na portalach społecznościowych tylko takie informacje, które nie wpłyną negatywnie na Twój wizerunek. Świadome budowanie profilu w social mediach może być sygnałem dla pracodawcy, że jesteś interesującą osobą i warto się z Tobą spotkać.

Postaw na jakość, a nie ilość

Myślisz, że wysyłając jedno CV w setki miejsc zwiększasz swoje szanse na zalezienie pracy? Musimy Cię rozczarować. Pracodawcy mają dość szablonowych aplikacji oraz ogólników, które się w nich znajdują.  Portal CV daje Ci możliwość znalezienia ofert, dostosowanych do Twoich zainteresowań i kompetencji. Dzięki temu możesz aplikować tylko na takie stanowiska, które będą dla Ciebie odpowiednie. Pamiętaj, że przyszły pracodawca chce się dowiedzieć, dlaczego to akurat Ty sprawdzisz się na oferowanym stanowisku. Pisząc list motywacyjny postaraj się pokazać, że masz wiedzę na temat działalności przedsiębiorstwa i poradzisz sobie doskonale z powierzonymi zadaniami.

Licencja: Creative Commons