Jak zarobic łatwo pieniądze, każdy się nad tym zastanawia ja wiem jedno: jeśli popyt rośnie trzeba odpowiedzieć podażą. Mój pomysł na biznes to może nie jest jakiś mega interes, ale przy wykorzystaniu systemów rezerwacyjnych, mozemy sporo zarobić, nie wiele inwestując.

Data dodania: 2014-11-24

Wyświetleń: 1689

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Systemy rezerwacyjne - pomysł na dodatkowy biznes.

Dziś coraz trudniej zarobić łatwe pieniądze, które dodatkowo będziemy mogli otrzymywać jako dodatek do naszych innych zarobków. W ostatnim czasie wpadłem jednak na bardzo ciekawy pomysł, jak zarobić sporo pieniądze bez ogromnych nakładów czasu i pieniędzy. Mój pomysł jest obarczony pewnym ryzykiem, jak każdy biznes z resztą, ale mimo wszystko jest i tak najmniej ryzykowny z wszystkich. Sukcesem mojego pomysłu jest trafienie w pewną niszę oraz ciągły wzrost popytu na oferowane przez mnie usługi/produkty.
Zawodowo zajmuję się szeroko rozumianą branżą turystyczną więc nie mogło być inaczej i mój pomysł mocno opiera się na turystyce. Ale od początku, załóżmy że nie mamy dużo pieniędzy na nasze jakby nie było dodatkowe źródło dochodów, więc musimy kombinować. Moim pomysłem jest pójście w sprzedaż biletów lotniczych lub wycieczek, na dobrą sprawę mogą to być też inne produkty czy usługi. Więc na początku, zakładamy działalność, wykupujemy domenę, hosting i stawiamy własną witrynę, następnie kontaktujemy się z jakimś dostawcą systemów rezerwacyjnych, który udostępnia nam cały system wraz z mechanizmem rezerwacyjnym. Na starcie jest to nieoceniony "plus" bo, będąc młodą firma, musielibyśmy nawiązywać kontakty z wszystkimi liniami lotniczymi czy organizatorami wycieczek, co pochłonęłoby ogrom czasu, a tak dostaje gotowe rozwiązanie, które jedynie podpinamy pod naszą stronę. Następnie musimy zadbać o marketing, co prawda promowanie naszego serwisu będzie trochę trwało i nie będzie najtańsze, ale zawsze możemy to zlecić na zewnątrz i rozliczać się tylko za zyski.
Proszę mnie tylko dobrze zrozumieć nie ma na myśli "słabych" programów partnerskich, które dają nam niewielką prowizję, która w żaden sposób nie przełoży się na wielkie zyski, a dodatkowo ogranicza nas często zawiłym regulaminem. Systemy rezerwacyjne (GDS) dają nam pełny dostęp do bazy linii lotniczych czy turogranizatorów, a dodatkowo udostępniają nam mechanizm rezerwacyjny. Oczywiście z czasem, jeśli  nasz biznes wypali, a szczerze wierze że wypali bo coraz więcej ludzi lata i wyjeżdża na drogie wycieczki, możemy pójść o krok dalej i nawiązać współpracę z turoperatorami i liniami lotniczymi, z pominięciem systemów rezerwacyjnych, ale na starcie takie udogodnienie będzie dla nas zbawiennie w skutkach.

Licencja: Creative Commons