Polecenie delegacji to nic innego jak wniosek wyjazdu, który może zostać wypisany przez delegowanego lub pracodawcę.

Data dodania: 2021-07-05

Wyświetleń: 532

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

 W pierwszym przypadku ma charakter wniosku, który powinien zostać zaakceptowany przez przełożonego, natomiast w drugim przypadku można go traktować jako zlecenie wyjazdu. Każda delegacja powinna rozpoczynać się od polecenia, jednakże jak pokazuje nam doświadczenie polecenie jest bardzo rzadko wykorzystywane, zazwyczaj składane jest tylko rozliczenie po zakończeniu wyjazdu ewentualnie polecenie tworzone jest wraz z rozliczeniem. Dlaczego tak się dzieje? Możemy się tylko domyślać, że nikt nie ma ochoty wypełniać dodatkowych formularzy jeśli nie musi tego robić, polecenia to dodatkowa biurokracja. Nasz system pozwala część tej biurokracji przenieś do systemu, tworząc polecenie możemy później te dane przenieść na rozlicznie nie ma potrzeby wypełniania wszystkich danych od nowa. Dodatkowo możemy tworzyć delegację w trakcie podróży jako szkic, nie każdy zapamięta wszystkie daty i godziny szczególnie gdy delegacja trwa np. kilka tygodni.
Wykorzystując system można też przenieść cały proces do systemu, można wirtualnie akceptować i podpisywać wnioski, jest to szczególnie ważne w obecnych czasach gdy koronawirus zmusza ludzi do pracy zdalnej.

Gdzie rozpocząć delegację?

Pracodawca może tutaj wykazać się dobrem firmy lub pracownika, bo gdy miejscem rozpoczęcia jest siedziba to pracownik będzie musiał we własnym zakresie dotrzeć do firmy i dopiero od tego miejsca będzie miał płatną delegację. Przepisy nie regulują czyim dobrem powinien kierować się pracodawca, jednakże kierując się zasadą nieobciążania delegowanego dodatkowymi kosztami w dobrym tonie jest zlecenie rozpoczęcia delegacji w miejscu zamieszkania pracownika, wyjątkową sytuacją jest oczywiście taka, kiedy pracownik w trakcie pracy otrzymuje polecenie, wtedy normalne jest, że rozpoczyna się ona w miejscu pracy, ale skończyć może się w domu pracownika.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena