Czy dać wolną rękę przy organizacji wyjazdów firm, a może pilnować pracownika zlecając organizację wyjazdów słuzbowych zewnętrznej firmie?

Data dodania: 2015-12-02

Wyświetleń: 1273

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Organizacja wyjazdów służbowych

Korporacje ciągle wysyłają swoich podwładnych w wyjazdy firmowe, bo niestety dzisiejszy biznes choć coraz to bardziej rozwinięty i ucyfrowiony, dalej wymaga ciągłego podróżowania. Żyjemy w czasie telekonferencji i ogólnej internetyzacji, ale nic nie zastąpi dobrej biznesowej konwersacji.

Wyjazdy firmowe są coraz to częstsze i dłuższe, nawet naście lat temu firmowe loty interkontynentalne były czymś ekstremalnym, dziś są czymś normalnym, coraz lepiej rozbudowana sieć dróg i autostrad , a także lotnisk, pozwala nam wzmożenie podróżowania. Niejednokrotnie w ogromnych przedsiębiorstwach samych podróżujących, nie obchodzi nic, bo wszelkie sprawy mają już załatwione, a organizacją muszą zajmować się podrzędni pracownicy. Niestety tego typu ludzie niejednokrotnie z przypadku, nie posiadają sporego rozpoznania w temacie i potem zdarzają się dziwne cuda. Wbrew powszechnej myśli obsługa wyjazdów służbowych to nie przyjemna praca, musimy połączyć ze sobą kilkanaście kwestii i uwzględnić korekty na ewentualne opóźnienia lub inne sytuacje. Na szczęście przedsiębiorcze firmy nie zostają w tyle i coraz to częściej słyszymy o firmach, które oferują kompleksową obsługę wyjazdów firmowych. Ich zadaniem jest organizowanie podróży służbowych i ciągłe dbanie o całkowitą satysfakcję, ciekawą sprawą jest, że takowe firmy mają zazwyczaj dużo lepsze ceny miejsc noclegowych, miejsc hotelowych, czy ceny biletów na loty, bo będąc pośrednikami wykupując dużo takowych usług.

Generalnie, jeżeli podróżujemy dość niedużo, albo nie mamy zbyt wielkich wymagań i możemy zatrzymać się tam gdzie akurat jest wolny pokój, a nie tylko tam gdzie chcemy, to proponuję osobiście organizować sobie podróże firmowe lub zlecać to swoim kompetentnym pracownikom. Jednak jeśli nasza firma dość często wysyła pracowników w różnorodne podróże służbowe to rekomenduję skorzystać z ofert firm, które mają duże doświadczenie i wiedzą jak organizować podróże firmowe.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena