Kosmetyczka  to osoba, która jak nikt może dopieścić kobiece zmysły. Przede wszystkim, trzeba pamiętać, że taka osoba doskonale wie, czego potrzeba każdej klientce.

Data dodania: 2013-06-30

Wyświetleń: 7209

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Cechy dobrej kosmetyczki

Dobra kosmetyczka potrafi na podstawie prostego badania skóry dobrać odpowiednie kosmetyki, których efekt działania będzie najlepszy, oraz wybrać taki zabieg, aby po jego zakończeniu, skóra stała się oczyszczona, promienna, odpowiednio nawilżona i, po prostu piękna. Z drugiej strony, specjalistka może okazać się kimś, z kim klientki bardzo chętnie rozmawiają, zapewniając sobie tym samym swoistą terapię psychologiczną.

Ważne więc, aby osoba na podobnym stanowisku spełniała pewne wymagania. Przede wszystkim musi ona znać się na swojej pracy, ponieważ bez odpowiedniego wykształcenia nie ma możliwości odpowiednio wypełniać swoich obowiązków. Warto byłoby również stale swoje kwalifikacje poszerzać, gdyż wprowadzanie nowych usług często przyciąga wielu zainteresowanych. Wiadomo, że w branży kosmetycznej wciąż obserwuje się zmiany, technologia się rozwija, więc kosmetyczka  musi orientować się w nowościach, zarówno jeżeli chodzi o produkty, jak i zabiegi. Profesjonalna kosmetyczka powinna również lubić pracę z ludźmi. Jeżeli jej charakter byłby odpychający, to z pewnością nie miałaby zbyt wielu klientów. Pewne, że ktoś kto się źle czuje w towarzystwie drugiej osoby, choćby jej usługi miały być genialne i fantastyczne, to i tak raczej do niej nie wróci. Inne przydatne cechy kosmetyczki dotyczą oczywiście jej zachowania. Kultura osobista, umiejętność słuchania swoich klientek, lub przynajmniej umiejętność ukrycia znudzenia. A skoro uśmiech jest dobry na wszystko, to dobra kosmetyczka  powinno często się uśmiechać, niezależnie od tego, jak bardzo może być zmęczona. Mówiąc jednym słowem, musi ona przede wszystkim kochać swoją pracę i do każdej osoby podchodzić indywidualnie. Zabiegi kosmetyczne bywają zróżnicowane, podobnie jak klienci. Nie zaszkodzi odporność na stres i umiejętność radzenia sobie w trudnych sytuacjach. Nigdy nie wiadomo, jak może zachować się osoba po zabiegu, nawet jeżeli będzie niezadowolona, to trzeba nauczyć się radzić z podobnymi sytuacjami. Kosmetyczka potrafi spełnić wymagania każdego - miła i przyjacielska, z uśmiechem na twarzy, każdy zabieg kosmetyczny wykonuje perfekcyjnie, warto więc zwrócić na to uwagę i docenić jej pracę.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena