Nadeszła era innowacyjnych i wielozadaniowych kosmetyków. Efekt ten został wywołane przez potrzeby wielu ludzi, którzy żyją na wysokich obrotach i nie mogą sobie pozwolić na tracenie czasu, poświęcając go pielęgnacji i odżywianiu.

Data dodania: 2015-03-02

Wyświetleń: 3288

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Kremy BB - hit współczesnej kosmetologi

Współczesne kosmetyki łączą w sobie wiele funkcji. Takim przykładem może być krem BB, który jest jednocześnie kremem i fluidem w jednym.

Krem BB - dla każdego!

Historia kremu sięga dalekiej Azji, gdzie powstał jego prototyp. Koreanki używały preparatu w celu osiągnięcia idealnie gładkiej i rozświetlonej twarzy. Jego zastosowanie znane jest również jako łagodzący krem, który miał minimalizować efekty zabiegów laserowych. Najbardziej zbliżoną formułę do tej dzisiejszej opracowała dermatolog Christin Shrammek.

Firmy kosmetyczne zafascynowane pomysłem stworzyły współczesne kremy, które łączą w sobie wiele funkcji. Dobry krem tego typu powinien przede wszystkim wygładzać cerę i ujednolicać jej koloryt. Specjaliści Garnier polecają kremy w różnych tonacjach, które dopasują się do tonacji cery. Poza tym, że kremy ujednolicają kolor skóry twarzy to również delikatnie kryją przebarwienia, krostki i pęknięte naczynka. Jednak nie należy spodziewać się cudów. Jest to preparat , który ma lekką konsystencję, więc stuprocentowe krycie jest niemożliwe.

Idealny krem BB powinien również spełniać funkcję krem. To znaczy, ze jego zadaniem jest nawilżenie i odżywienie skóry. Poza tym kremy BB zazwyczaj wzbogacone są o filtry UV. To znaczy, że odpowiednio chronią skórę przed promieniami słońca, a przez to chamują działanie wolnych rodników. Nawilżenie skóry twarzy jest szczególnie ważne zimą kiedy twarz jest narażona na mróz i zimne powietrze.

Co sprawia, że kremy BB są tak skuteczne?

Tego typu kremy mają lekką konsystencję i nie zatykają porów. Dzięki temu skóra jest ciągle dotleniona. Poza tym są idealnym rozwiązaniem dla osób z trądzikiem. Choć nie zamaskują odpowiednio wyprysków, to działanie składników antyseptycznych (bisabolol, alantoina, tlenek cynku), spowoduje, że skóra odpocznie i szybko się zregeneruje.

Często porównuje się kremy BB do kremów tonujących. Jednak różnią się od siebie składem i zastosowaniem. Kremy tonujące przede wszystkim pielęguja i odżywiają skórę. Działają na zasadzie zwykłego kremu nawilżającego na dzień. Zaś kremy BB wzbogacone o pigmenty, ponadto delikatnie kryją niedoskonałości jednocześnie rozświetlając koloryt twarzy. Dzięki temu skóra wygląda na zdrową i młodszą niż w rzeczywistości.

Kremy BB przeznaczone są dla każdego rodzaj cery. Nie uczulają i wyglądają naturalnie. Jednak jeśli chcesz zapewnić problemowej skórze twarzy lepsze krycie powinnaś sięgnąć po kremy CC. Ich skład i działanie jest podobne do kremów BB, jednak wzbogacone są o więcej substancji kryjących.

Jak nakładać krem BB?

Na rynku spotyka się kremy BB zazwyczaj  dwóch tonach - jasny i ciemny. Z tego względu należy wybrać ten najodpowiedniejszy dla cery. Nałożenie preparatu jest proste. Nie trzeba wcześniej używać kremów nawilżających lub bazy. Tego typu kosmetyki same zadbają o odpowiednie nawodnienie skóry. Również idealnie radzą sobie z wygładzaniem niedoskonałości i często kryją drobne zmarszczki.

Nie należy przesadzać z ilością aplikowanego preparatu. W ten sposób można przesadzić i w rezultacie twarz będzie wyglądała nienaturalnie. Pory zostaną zatkane i skóra nie będzie mogła oddychać.

Aplikuj krem jak podkład, jednak pamiętaj, że jego formują wolniej się wchłania i nie tak szybko wtapia się w naturalny koloryt skóry. Po zastosowaniu kremu BB może, lecz nie musi, pozostać delikatna warstwa, która nienaturalnie się błyszczy. Dlatego też po aplikacji warto zastosować puder transparentny, który sprawi, że twarz będzie matowa i jednolita.

Podobnie jak z fluidem, krem BB należy starannie usunąć. Jednak należy pamiętać o odpowiednim doborze preparatu do demakijażu. Silnie działające kosmetyki mogą podrażnić skórę i wywołać reakcję alergiczną.  

Więcej na temat kremów BB na stronie:  http://www.garnier.pl/twarz/piekno/garnier/kremy-bb

Licencja: Creative Commons
0 Ocena