Kiedy czujemy przyjemny chłód klimatyzacji, czy to w sklepie, czy w samochodzie, a nawet w domu zamożniejszych znajomych, nie zastanawiamy się nad mechanizmem działania urządzenia, zwykle upajając się chwilą ulgi, kiedy temperatura wokół nas jest znacznie bardziej sprzyjająca w porównaniu do warunków panujących za oknem.

Data dodania: 2013-04-09

Wyświetleń: 1774

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

 Jednak ci, których na przekór interesuje inżynieria klimatyzacji i ogrzewnictwa, mogą rozwijać swoje pasje na wyższych uczelniach, gdyż ta dziedzina wykazuje ogromny potencjał rozwoju, do tego stopnia, że wiele politechnik oferuje studia w jej zakresie.  

Prawie kazdy Wydział Inżynierii Środowiska na „polibudzie” ma oddzielną katedrę, która skupia się jedynie na aspektach „poprawiania” klimatu w zamkniętych pomieszczeniach. Studia na  kierunku Ogrzewnictwo i Klimatyzacja wiążą się z ogromnym prestiżem, z uwagi na cykliczne międzynarodowe konferencje, które organizowane są w celu ciągłego rozwoju programu nauczania i dotrzymania kroku niezmiernie szybko doskonalącej się technologii.

W obliczu rosnącego bezrobocia, wybór uczelni i dziedziny studiów ma ogromne znaczenie, gdyż odpowiedni kierunek powzięty na początku dorosłego życia będzie procentował na przyszłość. Wydaje się, że wspomniane Ogrzewnictwo i Klimatyzacja na politechnice jest bardzo rozsądnym wyborem, bowiem otwiera szerokie spectrum działalności, na które zapotrzebowanie będzie zawsze. Są nimi przede wszystkim prace badawcze i wdrożeniowe dla przemysłu, różnego rodzaju ekspertyzy, świadczenie usług pomiarowych, zlecenia specjalistycznych analiz technicznych. Instytut dokonuje również audytów, a nawet opinii sądowych zarówno dla sądów, jak i prokuratury czy stron postępowania. Poza tym, ocenia jakość rozwiązań projektowych, dedykowanych dla przemysłu.

Dla tych, którzy nie czują się do końca dobrze w roli naukowca inżyniera, jest wiele ofert pracy w zakresie serwisu czy sprzedaży urządzeń klimatyzacyjnych czy grzewczych. Z uwagi na szybki rozwój i ciągłą potrzebę dokształcania w zakresie technologii urządzeń, praktyczna wiedza na temat mechanizmu urządzeń u specjalisty do spraw obsługi klienta jest bardzo doceniania. Średnie zarobki sprzedawcy urządzeń do klimatyzacji, np.  we Wrocławiu wahają się od 4 500 zł nawet do 6 500 zł brutto na miesiąc.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena