Fotoprezenty… Jedni je uwielbiają, inni nie znoszą. Dla sentymentalnych osób fotoprezent to wspaniała pamiątka cudownych chwil a dla ekscentryków to kiczowaty zbieracz kurzu. Niemniej jednak każdy z Nas z pewnością choć raz w życiu otrzymał lub podarował fotoprezent. Co sprawia, że jedne fotopreznty są bardziej podziwiane a drugie mniej?  

Data dodania: 2015-03-18

Wyświetleń: 1111

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

10 przykazań pięknego fotoprezentu

Powszechność biznesów oferujących fotogadżety w ostatnich latach znacznie wzrosła. Dziś już nie trzeba iść do fotografa z fotką na płycie (tudzież pendrive) i wertować wielkiej księgi z listą dostępnych szablonów. Wraz z upowszechnieniem się internetu i rozwoju technologii, rozwinęła się branża personalizowanych prezentów. Dziś fotobiznesy oferują nam niezależność. W większości internetowych sklepów klient może zaprojektować własny szablon fotoprezentu przy użyciu programu dostępnego na stronie sklepu lub po wcześniejszej rejestracji i pobraniu programu na komputer. W wygodnym fotelu i domowym zaciszu spersonalizować można dziś wszystko, od fotokubka począwszy na obudowie na laptopa skończywczy.
Obstrachując od jakości wykonania usługi, na którą jako klienci nie mamy wpływu, to czy fotoprezent będzie piękny czy nie w ogromnej mierze zależy od POMYSŁU i zdjęcia.

Oto 10 uniwersalnych rad jak zaprojektować piękny fotoprezent, nie ważne czy jest to foto skarbonka czy koszulka ze zdjęciem:

  • Zanim przystąpisz do projektowania zastanów się dla kogo jest fotoprezent i z jakiej okazji. Czy dziadek bardziej ucieszy się z fotoprezentu z własnym zdjęciem czy ze zdjęciem wnuków?
  • Dobierz zdjęcie do szablonu-niektóre szablony mają ramkę z orientacją pionową, inne poziomą, w kszałcie serca, koła… Zanim zaczniesz wybierać zdjęcie, przejrzyj szablony, gdyż do różnych szablonów pasują inne zdjęcia.
  • Wybierz zdjęcie najwyższej jakości, około 300 dpi (zdjęcia z telefonu w większości przypadków nie są zalecane).
  • Wybierz zdjęcie ostre, na jasnym tle, bez cienii i efektu czerwonych oczu, gdyż wszystkie mankamenty zdjęcia będą widoczne na fotoprezecie.
  • Najładniej na fotoprezentach wyglądają zdjęcia portretowe. Może warto odpuścić sobie fotkę z mistrzem drugiego planu w tle?
  • Wykorzystaj profesjonalne zdjęcia z sesji zdjęciowej lub poproś o retusz zdjęcia (często sklepy z personalizowanymi prezentami w dobrej cenie oferują dodatkowe usługi graficzne).
  • Podczas projektowania fotoprezentu, pamiętaj, że obszar na którym projektujesz jest to obszar nadruku a nie powierzchnia całego produktu. Nie przekraczaj linii granicznych, gdyż Twoje zdjęcie zostanie obcięte, ale też nie pomniejszaj zbytnio zdjęcia ponieważ obszar nadruku nie obejmuje całego produktu.
  • Dodaj napis. Może to być data, miejsce gdzie zdjęcie zostało zrobione, nazwa okazji, imię lub inicjały osoby, dla której jest prezent lub dedykacja. Napis taki sprawi, że Twój prezent będzie jeszcze bardziej osobisty.
  • Przed złożenieniem zamówienia sprawdź czy Twój tekst nie zawiera błędów!
  • Bądź kreatywny! Jeśli chcesz, aby fotoprezent był niespodzianką a nie posiadasz odpowiedniego zdjęcia, postaw na prezent z oryginalnym nadrukiem wstaw zabawny obrazek i dodaj oryginalny tekst-słowa również mają wielką siłę przekazu!

Życzę Wam abyście wręczali i otrzymywali same piękne, wyjątkowe fotoprezenty.

Licencja: Creative Commons