Jak kochać kobietę? Nie staraj się jej zrozumieć.

Data dodania: 2015-04-11

Wyświetleń: 1055

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Jakie prezenty cieszą kobiety?

Raz kocha czerwień a drugi raz jej nie znosi. Zapytaj kobietę jaki jest jej ulubiony kolor. Niby takie proste pytanie, zadawane w pamiętnikach od dziecka, a jednak dla dojrzałej kobiety tak skomplikowane. Bo przecież zależy… kolor czego, do czego, na kim, w jakiej sytuacji, w jakiej fazie życia.

Raz kocha czekoladki, bo czekoladki to jej “jedyna rozkosz życia”, innym razem, czekolada to jej największy wróg, pokusa, samo zło.

Do tego jeszcze dochodzą społeczne konwenanse. Wypada, nie wypada kupić kobiecie. Co ona pomyśli, czy to nie za wcześnie, nie za odważnie?
Tak więc, choć wiele kobiet deklaruje, że uwielbia dostawać w prezencie bieliznę, to jednak niewielu Panów ośmieli się ją kupić. Być może dlatego, że nie znają rozmiaru bądź zwyczajnie nie chcą być poddani analizie ich ukrytych intencji.

Tak więc jeśli nie czekoladki, nie bielizna, to co?

Panie kochają biżuterię. Bo jak śpiewa bogini Marilyn, diamenty to najlepszy przyjaciel kobiety. Wydawać  by się mogło, że biżuteria to strzał w dziesiątkę, to jednak i tu trzeba być wybitnym obserwatorem, aby trafić w kobiecy gust. Bo przecież zawsze znajdzie się Pani, która nie nosi naszyjników bo jej szyja wygląda za grubo…

Jedne kobiety uważają, że prezent ma być przede wszystkim użyteczny, inne stylowy, a jeszcze inne, że powyżej danej kwoty. Choć wszystkie mają różne oczekiwania, to łączy je kilka spraw.
Wszystkie Panie oczekują, że prezent będzie ładnie zapakowany. Tak Panowie, obchodzą nas drobiazgi, zwracamy uwagę na szczegóły. Często większy efekt łał robi opakowanie niż sama zawartość. Często Panowie nie rozumieją jak istotne jest dla Nas opakowanie. Jest jak wisienka na torcie, zdjęcie koszulki po strzeleniu bramki, zimny łokieć w nowym Ferrari… Być może spędziłeś 2 godziny na wywiadzie środowiskowym “Co ona lubi”, być może oszczędzałeś pół roku, upolowałeś dla niej ten jedyny, najpiękniejszy prezent, walczyłeś dzielnie jak lew przepychając się do kasy. Cały trud pójdzie na marne jeśli prezent urodzinowy podarujesz w starej, popękanej, bożonarodzeniowej torebce papierowej. 

Uwielbiamy jak prezent jest niespodziewany. Ten sam prezent podarowany bez okazji, ucieszy nas o wiele bardziej niż, kiedy otrzymamy go z okazji walentynek.
Kochamy być zaskakiwane, zdobywane na co dzień jak za czasów pierwszych randek. Rozpala to w Nas namiętność i porządanie. Może więc warto Panowie, podarować kwiatka bez okazji?

Każda kobieta doceni także, jeśli zrobisz dla niej prezent sam. Tylko dla niej, z myślą o niej… przygotujesz kolacje, nauczysz się tańczyć, wystrugasz z drewna jakiś mebel lub zasadzisz roślinę i nazwiesz jej imieniem. Będzie zachwycona.

Ponadto jest rewolucja, emancypacja kobiet, kult kobiety silnej, niezależnej. Dziś kobieta nosi dżinsy i pije alkohol. Tak Panowie, dobrze usłyszeliście. Lubimy alkohol. Dobre wino jest jak dobry przyjaciel, zawsze warto mieć pod ręką. Można z nim uczcić radosne chwile lub podzielić smutki i frustracje.

Kobiety cieszą prezenty od serca, z pomysłem, piękne, niespodziewane i spersonalizowane.
 

Licencja: Creative Commons