Cokolowiek dzieje się wokół Ciebie nie bierz tego osobiście. Łatwo powiedzieć…

Data dodania: 2015-02-28

Wyświetleń: 1375

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Nie bierz tego osobiście!

Nic co ludzie czynią, czynią ze względu na Ciebie. Cokolwiek czynią inni, robią to przez siebie i dla siebie.  Jako, że  z natury jesteśmy egocentrykami, wydaje nam się, że cały świat kręci się wokół Nas.  Tymczasem jeśli ktoś jest nieuprzejmy w stosunku do Ciebie, nie chodzi wcale o Ciebie... że zrobiłeś coś nie tak, lecz o samą osobę, która zachowała się nieuprzejmie.

Jedyny przypadek, kiedy druga osoba może Cię zranić, jest wtedy, kiedy Ty sam jej na to pozwolisz. Zawsze masz wybór i to od Ciebie zależy czy pozwolisz, aby opinia drugiego człowieka zepsła Ci humor w słoneczny dzień lub zrujnała całe życie.

Wszystkie opinie innych zostały ukształtowane na podstawie ICH doświadczeń i wartości, tak więc nie chodzi wcale o Ciebie, a o NICH.  Pamiętaj o tym, kiedy następnym razem ktoś powie coś obrzydliwego na Twój temat.

Tak wiele konfliktów  i nieporozumień powstaje na skutek tego, że wzięliśmy czyjeś słowa osobiście. Często ktoś wcale nie chciał nas urazić, ale my czujemy się urażeni oraz zobligowani do tego, aby się bronić.
Aby być szczęśliwym człowiekiem nie powinniśmy brać do siebie ani negatywnych ani pozytywnych opinii na nasz temat. Jako, że opinie te nie są tak naprawdę o Nas, a o osobach, które je wygłaszają. My wiemy kim jesteśmy. Nie szukajmy potwierdzenia bądź zaprzeczenia naszej tożsamości u innych. Każdy z Nas lubi przyjmować komplementy i nie lubi, kiedy ludzie mówią o Nas źle. Jeśli chcesz być stablilny emocjonalnie, musisz zdystansować do tego, co sądzą inni na Twój temat, nieważne czy jest to pozytywne czy negatywne. W przeciwnym razie będziesz jak na karuzeli, nieustannie przeżywał emocjonalne wzloty i upadki.

Wśród naczęściej wymienianych rzeczy, których ludzie najbardziej żałują na łożu śmierci, jest to, że “Nie żyłem swoim życiem, lecz oczekiwaniami innych”. Jeśli nie chcesz ciągle martwić tym, czego oczekują od Ciebie inni, przestań słuchać opinii innych na swój temat, gdyż tylko Ty wiesz kim naprawdę jesteś i kim chcesz zostać.

Umiejętność odcięcia się od tego, co sądzą o Nas inni to jedna z natrudniejszych i najcenniejszych umiejętności w życiu, charakterystyczna dla dojrzałych osobowości. Warto więc ją ćwiczyć.

Możesz stworzyć sobie psychiczne piekło jeśli w tym, co robisz zawsze będziesz szukał aprobaty u innych. Aby być szczęśliwym człowiekiem, musisz żyć swoim życiem, robić to, co kochasz, najlepiej jak potrafisz.  Życzę Wam wszystkim, aby opinie innych nie wpływały na Was i nie ograniczały Was.

Nie pozwól, aby inni zanieczyścili Twoje życie toksycznymi opiniamii.

Kiedy w końcu przestaniesz się przejmować opiniami innych, staniesz się wolnym człowiekiem.

Licencja: Creative Commons