Dziś nie cerujemy, nie odplamiamy, nie naprawiamy u szewca. Dziś idziemy i kupujemy NOWE... ubrania, dodatki i akcesoria. Szybko zmieniające się trendy w modzie i silna presja społeczna nakazują nam kupować! Więcej za mniej, szybciej, taniej, łatwiej i bardziej kompulsywnie. 

Data dodania: 2015-02-25

Wyświetleń: 1617

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Nie mam się w co ubrać!

Tracimy kontrolę nad tym co kupujemy i co kupiliśmy do tej pory. Większość z Nas nie ma pojęcia, co znajduje się w jego garderobie. Jednym z najczęstszych efektów ubocznych braku kontroli nad swoją garderobą jest syndrom “Nie mam się w co ubrać”. Któż z Was nie doświadczył sytuacji paniki, kiedy przed ważnym spotkaniem wyrzucił wszystko z szafy, aby na końcu dojść do paradoksalnej konkluzji, że nie ma co na siebie włożyć? W pośpiechu spośród tej góry ubrań, wyciągniętych z naszej szafy, często wkładamy na siebie ubrania, w których czujemy się niekomfortowo przez cały dzień.

Im mniej rzeczy masz w szafie, tym bardziej ograniczony jest Twój wybór, tym szybciej jesteś w stanie podjąć decyzję odośnie tego w co się ubrać, tym szybciej jesteś gotowy na spotkanie. Pomaga to ograniczyć nie tylko stres, ale i zbędne wydatki. Widząc czerwone spodnie na wyprzedaży, wiedząc co masz w swojej szafie, uświadomisz sobie, że wcale ich nie potrzebujesz, bo masz podobne, bądź nie pasują do pozostałych rzeczy w Twojej szafie. Minimalizm w szafie ułatwia zdefiniowanie własnego stylu. Dokonując świadomych zakupów, ograniczasz wpływ reklamy.

Jak oczyścić swoją szafę?

1. Opróżnij szafę.

2. Zadaj sobie następujące pytania i szczerze na nie odpowiedz:

  • Czy to jest mój rozmiar?
  • Czy ta rzecz do mnie pasuje?
  • Czy ta rzecz pasuje do mojego stylu?
  • Czy noszę tę rzecz?
  • Czy dobrze czuję się nosząc tę rzecz?

Rzeczy w naszej garderobie muszą zdać test! Jeśli nie zdadzą, to zrób coś dla siebie i innych, oddaj swoje niepotrzebne rzeczy potrzebującym.  Warto odgracić swoją szafę, aby każdego dnia wyglądać stylowo i pięknie. Paryż-stolica światowej mody. Francuzi-symbol szyku, klasy i ponadczasowości, dzielą filozofię, że w szafie lepiej jest mieć kilka naprawdę pięknych, drogich, najwyższej jakości rzeczy, niż stertę śmieci. Francuzi zawsze wyglądają dobrze ponieważ ubierają się dla siebie a nie dla innych.

Szykujemy się do wyjścia każdego dnia, warto więc zorganizować swoją szafę, co pozwoli nam cieszyć się komfortem i pewnością siebie przez cały dzień a w dłuższej perspektywie uczyni nasze życie szczęśliwszym.

Życie jest za krótkie by nosić nieodpowiednie ubrania!

Licencja: Creative Commons