Ostatnio miałam przyjemność przeczytać książkę "Potęga opowieści", którą napisał Jim Holtje.  Myślę, że to książka godna polecenia, dlatego napiszę o niej parę słów.

Data dodania: 2013-01-17

Wyświetleń: 1682

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Oto moja opinia o książce:

„Potęga opowieści” to zbiór opowiadań z życia między innymi  takich sław jak Mark Zuckerberg czy Michael Dell.
Jim Holtje wyjaśnia nam, jak niezwykłą rolę podczas przemówienia mają opowieści własne lub też zaczerpnięte z książki. Ich użycie przykuwa uwagę i pozwala zapamiętać kwestie poruszane na spotkaniu, zaś mówienie tylko o suchych danych budzi znudzenie u odbiorcy. Autor kieruje swoją publikację głównie do biznesmanów, aby mogli użyć gotowych opowieści na swoich wykładach i prezentacjach. Pisarz proponuje też przykładowe sytuacje, w jakich można użyć danej anegdoty i jak zacząć przemowę. Opowieści zawarte w książce same w sobie są ciekawe, a niektóre nawet zabawne np.: historia Mary Kay Ash, która opisuje, jak została zaproszona na uroczystość wręczenia nagród, na której zauważyła, że grono osób obecnych na sali ma na sobie niedopasowane marynarki. Potęga opowieści pozwala nam też troszkę wedrzeć się w życie osób, które osiągnęły już sukces i zmotywować, aby wziąć sprawy w swoje ręce jak np.: Jeff Bezos, twórca Amazon.
Moim zdaniem „Potęga opowieści” nie jest jedynie dla biznesmanów, ale także dla przeciętnego czytelnika, ponieważ każdy po przeczytaniu tej książki może użyć zaczerpniętej z niej wiedzy: w życiu codziennym, na rozmowie kwalifikacyjnej czy też wykładzie. Wystarczy przeczytać tę publikację, aby dowiedzieć się, jak to zrobić.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena