Rynek e-commerce rozwija się najszybciej w historii. Z tego powodu coraz więcej sprzedawców rozważa przeniesienie swojego biznesu do sieci. Nic dziwnego, Polacy pokochali zakupy w internecie, a przecież rolą sprzedawcy jest docieranie do swoich klientów!

Data dodania: 2021-12-29

Wyświetleń: 328

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Jak wejść na rynek e-commerce w 2022 roku? To prostsze niż myślisz!

Niektórzy obawiają się jednak przeszkód o charakterze technologicznym. Nie wiedzą, czy poradzą sobie z obsługą sklepu internetowego. Na szczęście dziś istnieją rozwiązania, które mogą pomóc w wejściu na rynek e-commerce.

Pandemia przyspieszyła rozwój e-handlu

Zdaniem ekspertów pandemia COVID-19 mogła przyspieszyć proces cyfryzacji handlu nawet o pięć lat. W zasadzie nie ma się czemu dziwić. Wielu z nas było niemalże zmuszonych do zrobienia zakupów w sieci. Z powodu koronawirusa niektórzy po raz pierwszy zdecydowali się na wydanie swoich pieniędzy w internecie. I zobaczyli, że nie jest to takie skomplikowane, jak mogłoby się wydawać. Nagle okazało się, że kupienie swetra, spodni czy zamówienie garnka może być niezwykle wygodne i przede wszystkim bezpieczne.

Z tego powodu sprzedawcy wiedzą, że sklepy stacjonarne mogą dziś już nie być wystarczające. Coraz więcej klientów wybiera zakupy w sieci z powodu większego komfortu. Dziś jesteśmy zabiegani i niekoniecznie chcemy stać w kolejkach w galeriach handlowych. Wolimy przeglądać oferty w internecie, gdzie mamy tysiące sklepów w zasięgu ręki.

Sprzedawcy chcą być w sieci

Każdy sprzedawca z pewnością zauważył zmiany, które nadeszły. Coraz więcej biznesów przenosi się do internetu. Inni również chcieliby spróbować swoich sił, mają jednak pewne obawy. Najczęściej sceptycyzm dotyczy przeszkód o charakterze technologicznym. Nie ma jednak czym się przejmować, istnieje bowiem wygodne rozwiązanie.

Jest nim PrestaShop, który pomaga w założeniu własnego sklepu online. Jest to rozwiązanie dobre dla osób niedoświadczonych, które zdają sobie sprawę ze swoich ograniczeń. Dzięki PrestaShop łatwo spersonalizujemy wygląd naszego sklepu, będziemy zarządzać produktami oraz zamówieniami, a także zadbamy o marketing.

Jak wyróżnić się w sieci?

Dziś w internecie konkurencja jest dosyć duża. Z tego powodu należy znaleźć sposób na zwrócenie na siebie uwagi. Ciekawym rozwiązaniem wydaje się X13 https://x13.pl/, sklep, który pozwala na jeszcze większe poszerzenie możliwości oferowanych przez PrestaShop. Na stronie znajdziemy liczne modyfikacje, które pomogą nam w lepszej personalizacji naszego sklepu.

Gdy myślimy o naszym własnym sklepie online z całą pewnością mamy w głowie jego obraz. Wiemy, w jaki sposób powinien on wyglądać, jednak nie mamy pojęcia, w jaki sposób wdrożyć stosowne funkcje na stronie. Właśnie z tego powodu zakup gotowych modułów zdaje się być najlepszym rozwiązaniem. W prosty i szybki sposób wprowadzimy pożądane przez nas zmiany.

Wejście na rynek e-commerce może okazać się prostsze, niż mogłoby się to wydawać. Wszystko za sprawą możliwości, które są nam dziś oferowane. Nie musimy być technologicznymi wyjadaczami, wystarczy, że zakupimy interesujące nas moduły i… już.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena