Która platforma sklepowa jest lepsza dla małego sklepu internetowego? PrestaShop czy WooCommerce? Którą jest łatwiej samodzielnie zarządzać?

Data dodania: 2022-03-12

Wyświetleń: 481

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Prowadzenie sklepu internetowego.

Obecnie modne i popularne rozwiązanie posiadania własnego sklepu internetowego to marzenie wielu przedsiębiorców. Jednakże w dobie dużej ilości dostępnych rozwiązań można przeszacować swoje siły i przy złej strategii biznesowej popaść w spore kłopoty. W tym artykule postaram się przybliżyć dwa najpopularniejsze rozwiązania dostępne na rynku wraz z ich wadami i zaletami.

WooCommerce dla małego sklepu - wady i zalety

Rozwiązanie WooCommerce jest tak na prawdę rozszerzeniem WordPress. Platforma CMS WordPress jest obecnie jednym z najbardziej popularnych i ogólnie dostępnych rozwiązań na rynku. Postawione na nim są miliony stron internetowych oraz blogów, a ilość stron internetowych ciągle rośnie. Bardzo dużą zaletą jest prosta i intuicyjna możliwość zarządzania sklepem. Na WooCommerce jest dostępna spora ilość darmowych wtyczek które możemy wdrożyc kilkoma kliknięciami. Sklep w prosty sposób możemy dodać do istniejącej już strony internetowej, bądź bloga. Do minusów tego rozwiązania możemy zaliczyć obecną małą dostępność integracji z systemami magazynowymi. Takie rozwiązania istnieją, ale nie są one bardzo popularne.

PrestaShop dla małego sklepu - wady i zalety

PrestaShop zdobywa polski rynek coraz śmielej. Rozwiąznie to skierowane jest dla świadomego przedsiębiorcy który potrzebuje większego sklepu internetowego. Mamy tutaj dostępne liczne integracje z systemami magazynowymi, dużą ilość modułów,  Rozwiązanie to ceni się za jego wysoką stabilność, oraz możliwość obsłużenia sporej ilości produktów dostępnych na sklepie. Do minusów możemy zaliczyć wysoki koszt utrzymania - wysoki koszt programisty, moduły dobrej jakości są drogie.

Która platforma wygrywa?

Z powyższych rozważań wynika iż pojedynek tych dwóch platform dla drobnego przedsiębiorcy który nie posiada dużego budżetu, oraz wiedzy programistycznej lepszym rozwiązaniem będzie platforma WooCommerce. 

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena