Jakie wady i zalety posiada prowadzenie swojego sklepu internetowego? Poradnik początkującego przedsiębiorcy cz.1

Data dodania: 2022-03-03

Wyświetleń: 531

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Jakie zalety ma prowadzenie sklepu internetowego?

Prowadzenie sklepu internetowego ma jedną niepodważalną zaletę - pracuje na Twój biznes 24 godziny na dobę! Klienci mogą korzystać z niego o dowolnej porze, przeglądając asortyment i spokojnie go wybierając. Płatności za usługi odbywają się w większości przez bramki płatności, a faktury bądź paragony są automatycznie generowane przez system. Przedsiębiorca i księgowa będą bardzo zadowoleni z takiego rozwiązania. Pełna transparentność procesu sprzedażowego ułatwia także ewentualne zwroty towarów bądź wymiany. Dodatkowym atutem są powiązania z dostawcami czyli dostarczanie paczek prosto do klientów.!

Trudności jakie napotkałem w prowadzeniu sklepu internetowego

Próg wejścia teoretycznie nie jest wysoki, ale schody do osiągnięcia płynności i rentowności sklepu internetowego już tak. Aby Twój sklep internetowy zaczął zarabiać, potrzebna jest Ci reklama, tak reklama. A co się z tym wiąże? Spore finanse dla agencji... Ale jest też na to sposób!

Prostym rozwiązaniem jest prośba o wsparcie coppywritera bądź młodego developera który pomoże zoptymalizować sklep pod SEO tak by był bardziej widoczny w wynikach organicznych wyszukiwarki. Ponadto prowadzenie sklepu wiąże się ze sporą ilością umów na samym początku jego zakładania między innymi z dostawcami,  bramkami płatności, hostingodawcą itp.

W kolejnym artykule kolejne części z poradnika początkującego przedsiębiorcy :) !

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena