Jak wyróżnić swój sklep internetowy spośród konkurencji? Zalety interaktywnych sklepów internetowych dla drobnego przedsiębiorcy.

Data dodania: 2022-03-12

Wyświetleń: 388

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Dlaczego warto mieć sklep internetowy?

Sklep internetowy dzięki ogólnej dostępności, nie ma granic dla potencjalnych klientów. Pracuje na zysk przedsiębiorcy przez 24 godziny na dobę! Prowadząc sklep internetowy, możemy zoptymalizować koszta prowadzenia stacjonarnego sklepu, bądź zmniejszyć kadrę w swoim sklepie optymalizując koszta.

Sklep internetowy dla jednoosobowej działalności gospodarczej.

W dobie dzisiejszych nie stabilnych sytuacji na rynku międzynarodowym przedsiębiorcy starają się optymalizować każde wydatki w swojej firmie. Obawiają się, iż prowadzenie sklepu internetowego, oraz jego wykonanie będzie wiązało się z bardzo wysokimi kosztami. To prawda - sklep szyty na miarę z indywidualnym projektem graficznym oraz nietypowymi funkcjonalnościami jest sporym wydatkiem, ale to nie jest jedyne rozwiązanie! Wielu początkujących przedsiębiorców próbuje swoich sił na własną rękę bądź z drobnym wsparciem developera. Obecnie na rynku jest wiele dostępnych platform, dzięki którym kilku kliknięciom mamy podstawową wersję sklepu, która może sprzedawać nasze produkty bądź usługi w sieci przez całą dobę!

Jak wyróżnić sklep internetowy i zwiększyć jego interaktywność?

Korzystając z platform open source jakimi są między innymi PrestaShop bądź WooCommerce posiadamy dostęp do ogromnej ilości płatnych oraz bezpłatnych modułów pozwalających nam rozbudowywać swój sklep internetowy. Większość dostępnych wtyczek w podstawowym zakresie można skonfigurować bez potrzeby zaangażowania programisty. Moduły możemy podzielić na różne kategorie, między innymi zwiększające konwersję sprzedaży, zwiększające ilość wejść na stronę. Dodatkowymi ciekawymi rozwiązaniami są moduły newsletterów, poprzez które przedsiębioraca prowadzący sklep, może wysyłac masowe wiadomości dotyczące swojego asortymentu dla licznej grupy zapisanych subskrybentów. 

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena