Gdy już wybrałeś odpowiedni dla siebie program, w którym będziesz produkował swoją muzykę, musisz nauczyć się jego obsługi. Nie zaczynaj od pisania na forach, jak zrobić daną rzecz w Twoim programie, bo i tak niczego konkretnego się nie dowiesz. Na większości tych for piszą ludzie z niewiele większą wiedzą od Ciebie.

Data dodania: 2012-12-10

Wyświetleń: 5006

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Koniecznie zacznij od przeczytania instrukcji obsługi - jest to bardzo często ignorowana czynność przez początkujących producentów. Jest to naprawdę jedna z podstawowych rzeczy, którą należy wykonać przed przystąpieniem do jakiejkolwiek pracy. Na początku bardzo ważna będzie znajomość interfejsu oprogramowania, żeby wiedzieć co i gdzie możemy znaleźć w naszym softwarze.

CO ROBIC PO PRZECZYTANIU INSTRUKCJI?

Zacząć pracować i nie zrażać się, że nic nam nie wychodzi. Nie przejmuj się, że nie potrafisz zrobić takiego utworu jak Twój ulubiony producent. Pamiętaj, wina nie leży w sprzęcie/oprogramowaniu, tylko w Twojej wiedzy i doświadczeniu.

Na YouTube jest bardzo wiele tutoriali np. kanał LiveAct, które pokazują krok po kroku jak uzyskać zamierzony efekt. Początkowo skup się na budowaniu prostych i krótkich beatów. Zacznij od ułożenia prostej perkusji, dodaj do tego linię basu, ułóż prostą linię melodyczną. Mogą to być naprawdę proste beaty. Ważne jest to, abyś nabrał odpowiedniego obycia z programem i stopniowo uczył się  jego obsługi. Samo przeczytanie instrukcji obsługi i oglądanie masy tutoriali nie zrobi z Ciebie świetnego producenta. Może to być tylko wstęp, punkt zaczepienia na samym początku twojej drogi do stania się wspaniałym producentem.

Pamiętaj, jeżeli jesteś początkujący, nie inwestuj wielkich sum w sprzęt, niewiele on pomoże. Sprzęt nie robi sam muzyki! Hardware zacznij kupować, jak będziesz bardziej świadomy tego, czego potrzebujesz w swoim domowym studio.

TEORIA MUZYKI

Pewnie myślałeś, że gdy będziesz robił muzykę używając do tego komputera, nie będziesz musiał znać teorii muzyki. To jesteś w wielkim błędzie. Zgodzę się z tym, że nie musisz umieć grać na żadnym instrumencie, jednak warto zainwestować swój czas, by nauczyć się grać chociażby na klawiszach. Wracając do teorii muzyki nie chodzi tu o studiowanie opasłych tomów książek akademickich. Nie musisz być drugim Chopinem albo Pendereckim. Chodzi tu o podstawową wiedze na temat muzyki (skale, budowa akordów, harmonie, aranżacja itp.). Jest to sprawa nie do ominięcia, jeżeli chcesz budować naprawdę świetne utwory. Dlatego warto uczyć się grać na jakimś instrumencie - wtedy łatwiej jest przyswoić tę wiedzę.

ENGLISH POLISH

Pewnie zastanawiasz się, po co znajomość angielskiego. W szkole pewnie mało uważałeś na lekcjach. W produkcji muzyki znajomość angielskiego poszerza nasze możliwości, ponieważ materiałów w naszym ojczystym języku jest bardzo mało i wystarczą tylko na samym początku naszej drogi. Materiałów w języku angielskim jest bardzo dużo, zarówno dla początkujących, jak i dla zaawansowanych. Jest bardzo wiele darmowych materiałów w postaci e-booków, video tutoriali i blogów. Dlatego ucz się angielskiego, jeżeli chcesz być naprawdę dobry.

WNIOSKI:

Ucz się, ucz się i jeszcze raz ucz się i rozwijaj swoją pasję. Nie ma złotych metod na zostanie świetnym producentem.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena