Disco Polo, choć przez wielu krytykowane, zdecydowanie zalicza się do najpopularniejszych gatunków muzyki w naszym kraju. Na czym dokładnie polega jego fenomen? Dlaczego tak chętnie słuchamy przebojów w tym stylu? Zachęcamy do przeczytania poniższego artykułu, w którym zamieściliśmy odpowiedzi na najważniejsze pytania w tym temacie.

Data dodania: 2023-04-18

Wyświetleń: 153

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Disco Polo - z czego wynika wysoka popularność tego gatunku muzyki?

Kiedy narodziło się Polskie disco polo?

Zalicza się do gatunku muzyki popularnej i posiada miliony fanów nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. O czym dokładnie mowa? Oczywiście o słynnym disco polo, którego skoczne rytmy są na tyle ponadczasowe, że porywają do zabawy kolejne pokolenia. Tego rodzaju muzyka narodziła się w latach 80-tych, od razu zdobywając niebywałą popularność za sprawą formacji Bayer Full. Za kolebkę rozwoju disco polo uznaje się stolicę, w której zadebiutowało w tym czasie wiele znanych do dzisiaj zespołów. Warto zauważyć, że ich członkowie inspirowali się gatunkiem muzycznym zwanym italo disco, dzięki któremu powstało wiele kultowych hitów. Piosenki takich gwiazd jak Zenon Martyniuk, zespół Bayer Full czy Boys regularnie słychać nie tylko z głośników radia, ale i smartfonów. Skąd bierze się to niesłabnące zamiłowanie do rytmów disco polo również u młodszych pokoleń?

Co sprawia, że tak chętnie słuchamy przebojów disco polo?

Disco polo, choć przez wielu krytykowane, należy do jednego z ulubionych gatunków Polaków. Najpopularniejsze kawałki obejmują zarówno łagodne przeboje, jak i te bardziej skoczne, które często uświetniają zwłaszcza imprezy weselne. Jeszcze nie tak dawno temu, sporo osób miewało problem z publicznym wyrażeniem zamiłowania do disco polo. Obecnie jednak nietrudno spotkać nawet młodsze osoby, które na pamięć znają słowa kultowych hitów. Mimo ocierających się niekiedy o granicę kiczu tekstów piosenek tego gatunku, z pewnością nie można odmówić im porywających do tańca rytmów. Sprawia to, że każda impreza dzięki nim ekspresowo się rozkręca, zachęcając do zabawy nawet przeciwników tego gatunku muzycznego. Obecnie, największe gwiazdy często dodatkowo eksperymentują z brzmieniem swoich nowych hitów, aby trafiać w kolejne gusta melomanów. Nie pozbawia to jednak w żaden sposób ich oryginalnego ducha, sprawiając, że wciąż chętnie bawią się przy nich zarówno starsze, jak i młodsze pokolenia. Można również spotkać się z opinią, że muzyka disco polo znacząco poprawia nastrój. Nieskomplikowane i pozytywne piosenki o przyjemnym dla ucha skocznym rytmie to doskonały sposób zatem i na początek dnia, który może dodać więcej energii niż poranna kawa. 

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena