No właśnie, to pytanie zadaje sobie każdy początkujący producent muzyki. Wiadomo, że ciężko jest się wybić z tłumu jest jednak kilka miejsc gdzie można zaprezentować swoje umiejętności zupełnie za darmo, tym miejscem są różne portale internetowe umożliwiające promocję/przedstawianie swoich projektów muzycznych.

Data dodania: 2012-12-22

Wyświetleń: 3286

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

1. SoundCloud (soundcloud.com)

SoundCloud jest platformą przeznaczoną dla muzyków, którzy mogą promować i dystrybuować swoje utwory. Główną zaletą tego serwisu jest to, że umieszczone piosenki można osadzać na innych stronach za pomocą specjalnego widgetu. SoundClouda można zintegrować z Twitterem co pozwala poszerzyć krąg potencjalnych fanów. Udostępnianie utworów jest bezpłatne i nie ma limitów wielkości pliku. Moim zdaniem jest to najlepsza platforma do dzielenia się swoją muzyką.

2. MySpace (myspace.com)

MySpace jest serwisem społecznościowym, który umożliwia artystom zakładanie swoich profili. Dzięki takiemu profilowi muzycy mogą dzielić swoją muzyką, teledyskami, informacjami o koncertach itp. MySpace ma bardzo wielu użytkowników z całego świata co daje bardzo dużą liczbę potencjalnych słuchaczy. Każdy muzyk powinien mieć profil na MySpace.

3. YouTube (youtube.com)

Każdy wie do czego służy YouTube. Można na nim udostępniać swoją muzykę/animacje/teledyski i zdobywać nowych fanów z całego świata.

4. Jamendo (jamendo.com)

Serwis pozwala na publikację swojej muzyki na licencji Creative Commons/Free Art License. Udostępniając swoją muzykę po za zdobywaniem popularności można nawet na niej zarabiać. Jamendo pozwala na udostępnianie całych albumów. Jest też możliwość publikowanie specjalnego widgetu z muzyką ze swojego profilu na innych stronach internetowych.

5. Lastfm (lastfm.pl)

Jest potężnym narzędziem do promocji swojej muzyki. Pozwala na docieranie do wielbicieli tego samego gatunku i podobnych zespołów co daje wielką liczbę docelowych fanów i słuchaczy. Społeczność lastfm rośnie z dnia na dzień co daje nieograniczone pole do promocji.

6. MegaTotal (megatotal.pl)

Serwis pozwala na darmowe promowanie swoich piosenek. Wielkim plusem MegaTotal jest to, że dzięki swoim fanom, którzy zbierają pieniądze można wydać profesjonalną płytę. Fani stają sie mini udziałowcami płacą tyle ile mogą.W taki sposób płytę już wydało około 25 artystów.

7. Portale społecznościowe

Portale społecznościowe mają bardzo duże możliwości ponieważ skupiają duże ilości ludzi. Pozwalają na dzielenie się ze znajomymi/fanami swoją muzyką jak i na zdobywanie nowych słuchaczy. Zdecydowanie polecam Facebook’a, Twittera.

8. Fora muzyczne

Fora skupiają rzeszę ludzi, którzy interesują się muzyką. Najlepsze są fora muzyczne poświęcone temu gatunku, w którym tworzymy. Na forach można prosić o ocenę swoich utworów i promować się wśród fanów danego gatunku muzycznego. 

Licencja: Creative Commons
0 Ocena