Infekcje dopadają nas bardzo często, bez względu na porę roku. Faktem jednak jest, że szczególnie narażeni jesteśmy na nie szczególnie w okresie jesienno-zimowym.

Data dodania: 2012-08-07

Wyświetleń: 1415

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Typowymi objawami przeziębienia są zwykle: katar, gorączka, bóle mięśniowe, złe samopoczucie oraz kaszel. Zwłaszcza ten ostatni bywa bardzo uciążliwy.

Podczas infekcji wirusowych bądź bakteryjnych pojawia się czasem tak zwany kaszel mokry. Mówimy o nim, gdy podczas odkrztuszania pojawia się wydzielina z dróg oddechowych, zwana też potocznie flegmą. Bakterie lub wirusy, które zaatakowały nasze drogi oddechowe powodują zwiększone wydzielanie tej substancji. Konieczne jest jednak oczyszczenie płuc, aby znowu mogły one odpowiednio funkcjonować. Nie wystarczy jednak to, co sami odpluwamy, gdyż większa część nadal zalega w drogach oddechowych. W takiej sytuacji należy sięgnąć pod dobry, skuteczny syrop na mokry kaszel. Można go zakupić w aptece bez recepty, nic jednak nie zastąpi wizyty i lekarza i przeprowadzonego przez niego badania.

Jak działa taki syrop na kaszel mokry? Przede wszystkim dostaje się do źródła zakażenia, czyli do miejsca, w którym znajduje się nadmiar flegmy. Następnie, poprzez swoje czynne składniki powoduje rozrzedzenie wydzieliny. Nowa konsystencja pozwala na szybsze i łatwiejsze odkrztuszanie, czyli pozbycie się flegmy. Im więcej natomiast jej wyplujemy, tym szybciej wrócimy do zdrowia. Warto też pamiętać, ze kaszel mokry jest naturalną reakcją obronną organizmu na to, żeby pozbyć się tego, co szkodliwe.

Jeżeli zatem dopadnie nas mokry kaszel, absolutnie nie wolno go lekceważyć. Zbyt długo zalegająca w drogach oddechowych wydzielina może bowiem powodować nawet zapalenie płuc.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena