Lato coraz bliżej, więc coraz szersze grono społeczeństwa decuduje się na szybką poprawę wyglądu swojej sylwetki. Jedni zapisują się do klubów fitness, inni biegają o świcie by pozbyć się nazbieranych przez zimę kilogramów. Co jednak powinniśmy zrobić w sytuacji, gdy zależy nam na poprawie tylko jednej partii ciała?

Data dodania: 2012-04-18

Wyświetleń: 3575

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

Po pierwsze, by poprawić wygląd naszej sylwetki nie możemy skupić się jednynie na jednej części ciała, np. na bicepsie. Jeśli jednak bardzo zależy nam na zwiększeniu jego obwodu, warto przynajmniej spróbować zastosować się do poniższych rad:

1) Zwiększ masę swojego ciała - dotyczy to zwłaszcza osób szczupłych. Należy już na samym początku podkreślić, że bez zwiększenia całkowitej masy ciała, trudno będzie uzyskać satysfakcjonujące efekty. Pięć od siedmiu wartościowych posiłków dziennie, pomoże Ci łatwo i szybko przytyć w ciągu miesiąca około 5 kg.Z takim zapasem materiału, potrzebnego do zbudowania potężnych mięśni, możemy przejść do kroku drugiego.

2) Trenuj, trenuj i jeszcze raz trenuj! - krok drugi polega na systematycznym trenowaniu nie tylko samego bicepsu, ale również tricepsu. Niewiele osób wie, że o wielkości ramienia decuduje, aż w 2/3 wielkość tricepsu, a nie bicepsu. Trenując triceps, bardzo poważnie zwiększasz obwód całego ramienia. Dodatkowo, nie wolno zapominać o partiach okalających ramię, takich jak przedramie, czy barki.

3) Wspomoż ciało suplementami - jeśli nigdy wcześniej nie przyjmowałeś suplementów, powinieneś się z tym jednak wstrzymać do momentu poprawy wydolności całego organizmu, czyli nie wcześniej niż po 3 miesiącach regularnych treningów. Gdy nasze ciało, będzie już wystarczająco sprawne, warto sięgnąć po popularne białko serwatkowe, które cechuje się bardzo dobrą przyswajalnością i w krótkim czasie pomoże Ci zgromadzić zapas składników, potrzebnych do budowy Twoich mięśni.Dodatkowo, warto rozważyć zakup kreatyny, która dzięki swym higroskopijnym właściwościom, przyśpieszy budowę bicepsu.

4) Patrz jak rośnie "bajceps" - dobrym pomysłem jest również, by po każdym treningu notować wymiary bicepsu, jak również innych części ciała. Jeśli po 2-3 tygodniach, nie zauważysz zmian, może się okazać, że problem leży w niewłaściwym wykonywaniu ćwiczeń. Być może wykonujesz zbyt dużą ilość serii ze zbyt małym ciężarem? Kluczem do sukcesu jest mała ilość powtórzeń, ale z ciężarem, który stanowi około 80% ciężaru, jaki jesteś w stanie unieść.

Znany kulturysta, Robert Burneika, który bardzo duży nacisk kładzie właśnie na zwiększenie obwodu swojego ramienia, często powtarza, że ciężki trening i właściwa dieta to najlepsza droga do poprawy wyglądu naszego ciała.Wydaje się, że jest żywym dowodem słuszności tej teorii, gdyż patrząc na niego, nie można mu zarzucić, że nie ma racji.

Licencja: Creative Commons
2 Ocena