Ostatnio coraz większą popularnością cieszą się kredyty oferowane w sieci, które jak sugerują reklamy, są szybsze i tańsze od tradycyjnych kredytów oferowanych w stacjonarnym oddziale banku. Czy rzeczywiście tak jest?

Data dodania: 2012-12-31

Wyświetleń: 1544

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

W większości przypadków rzeczwyście tak jest. Pożyczki i kredyty oferowane przez Internet są coraz bardziej popularne. Dlaczego tak się dzieje? Powody są co najmniej trzy. Po pierwsze jest to rozwiązanie o wiele bardziej wygodne. Któż z nas, mając do wyboru wzięcie kredytu bez wychodzenia z z domu lub osobisty przejazd przez zakorkowane miasto do oddziału w banku, nie wybrałby tej pierwszej opcji? Jest to zdecydowanie bardzo wygodne i z pewnością przyczynia się do rosnącej popularności tego typu kredytów.

Drugim powodem, dla którego warto wybrać kredyt właśnie przez Internet, jest niewątpliwe ekonomiczność. Kredyty w sieci potrafią być nawet 15% tańsze od tych samych ofert w oddziale banku, czego najlepszym przykładem jest mocno reklamowany kredyt gotówkowy. Powodem, dla którego kredyty przez Internet są tańsze od tych tradycyjnych, jest fakt, że te pierwsze nie są obarczone takimi kosztami jak koszt utrzymania lokalu, koszt pensji pracowników banku czy wreszcie koszt utrzymywania pewnej stałej kwoty gotówki w kasie banku, zamiast "puszczenia" jej w obrót inwestycyjny.

Kolejnym powodem jest oczywiście szybkość. Kredyt przez Internet możemy wziąć nierzadko w 15 minut i to przy dość atrakcyjnym oprocentowaniu. W niektórych sytuacjach szybkość wypłaty gotówki jest czynnikiem zdecydowanie istotniejszym niż fakt, że kosztuje to parę złotych drożej niż w ofercie innego banku. Często kredyty na zakup auta oferowane są na bardzo uproszczonych zasadach, dzięki czemu środki na auto mogą znaleźć się na koncie kredytobiorcy jeszcze tego samego dnia. Nie bez powodu, w wielu rankingach to właśnie tanie kredyty samochodowe są najpopularniejszą formą kredytu spośród wszystkich udzielanych w sieci.

Decydując się na kredyt przez Internet należy jednak szczególnie uważać na oferty parabanków i mniejszych instytucji bankowych. Bardzo ważnym jest, by przeczytać dokładnie treść umowy kredytu lub pożyczki i nie podpisywać jej, jeśli mamy jakielkolwiek wątpliwości. Tylko taka postawa zagwarantować Nam może 100% bezpieczeństwa i gwarancję zadowolenia z wybranego kredytu.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena