Jeśli pragniemy nabyć samochód i w celu realizacji planujemy ubiegać się o udzielenie kredytu samochodowego to wskazane jest na początku zapoznać się z ofertą danego dilera. W tym celu wystarczy zapytać u dilera u którego planujemy kupić samochód, o aktualną ofertę kredytową.

Data dodania: 2012-04-07

Wyświetleń: 1188

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Kredyt samochodowy załatwiany u dilera jest bardzo wygodny z punktu widzenia formalności kredytowe dlatego że całość są załatwiane przez sprzedawcę. Wystarczy przynieść konieczne do podpisania umowy kredytowej dokumenty a agent dilera załatwi całą resztę. Niestety taka alternatywa może okazać się nie najtańsza. Bardzo dobrze jest ponadto przeanalizować jaki samochodowy kredyt ma w swojej ofercie nasz bank, czyli bank w jakim posiadamy rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy kartę płatniczą lub jakiś inny kredyt. Oprócz tego wskazane jest sprawdzić w internecie serwisy udostępniające kredyty online.

Na co można przeznaczyć środki z kredytu samochodowego?

Kredytem samochodowym można finansować nabycie nie tylko samochodu, ale również motoru, ciągnika czy nawet jachtu. Interpretacja ustawowa jest taka, że samochodowy kredyt służy do finansowania zakupu rejestrowalnego środka transportu. Nie da się w związku z tym nabyć na przykładroweru nawet jeśli byłby to jakiś drogi, profesjonalny sprzęt, bowiem nie musi być rejestrowany w urzędzie komunikacji.

Czy rzeczywiście dobrze jest zaciągnąć samochodowy kredyt na nabycie samochodu?

Jeśli organizujemy zakup samochodu i jesteśmy absolutnie przekonani, że nie mamy sposobności kupić go za gotówkę, wesprzeć się pożyczką od rodziny czy przyjaciół lub posiadając część potrzebnej sumy w garści, resztę sfinansować linią debetową z karty płatniczej lub linią kredytową z karty kredytowej, wówczas najrozsądniej wykorzystać ofertę banków na kredyty typowo samochodowe. Jest to bowiem najbardziej sensowna z punktu widzenia kosztów forma finansowania kupna samochodu. Pożyczki strikte samochodowe wychodzą najtaniej jeśli porównamy je z kredytami gotówkowymi lub konsumpcyjnymi. Wymóg jest oczywiście jeden, że z otrzymanych z kredytu samochodowego pieniędzy kupujemy właśnie samochód.

Dlaczego kredyt samochodowy jest tańszy od kredytu konsumpcyjnego?

Samochodowy kredyt bankowy jest najczęściej najtańszą opcją finansowania zakupu auta. Dlaczego tak się dzieje? Odpowiedź jest dosyć prosta. Ponieważ samochodowy kredyt jest zadłużeniem całkowicie zabezpieczonym. Jest to zobowiązanie bezpieczne z punktu widzenia danego banku. Nie potrzebuje on dodatkowych zabezpieczeń, rękojmi itp., co znacząco obniża jego koszty. Zabezpieczeniem samochodowego kredytu jest po prostu to iż do momentu ostatecznej spłaty długu bank jest tak na prawdę współwłaścicielem kredytowanego samochodu. W następstwie tego nabywający nie może bez uzgodnienia z bankiem, bez uregulowania kredytu sprzedać samochodu, a polisa ubezpieczeniowa Auto Casco, ktora jest obligatoryjna w tym wypadku, powinna posiadać zapis scedowania praw na rzecz banku który udzielił pożyczki.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena