W sytuacji, kiedy na lokatach bankowych coraz ciężej uzyskać dobre oprocentowanie, a co za tym idzie satysfakcjonująca stopę zwrotu z zainwestowanego w taki sposób kapitału, trzeba szukać innych rozwiązań. Pomysłem na całkiem niezłe zyski są: konta bankowe.

Data dodania: 2016-01-25

Wyświetleń: 1003

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Jak zarabiać na kontach bankowych

Jak się okazuje ich aktywne używanie może przynieść dodatkowy dochód na poziomie kilkuset, a nawet kilku tysięcy złotych rocznie. Kwota może nie gigantyczna, ale z pewnością nie do pogardzenia. Dla niektórych może stanowić równowartość miesięcznej wypłaty, a to już okazuje się łakomym kąskiem.

W jaki zatem sposób można zarabiać przy pomocy konta bankowego?

Otóż od dłuższego już czasu na rynku jest kilka banków, które co jakiś czas organizują promocje lub akcje dla tzw. nowych klientów zachęcające ich do założenia konta osobistego lub firmowego. W każdym z tych banków sprawa wygląda nieco inaczej jeśli chodzi o warunki i możliwe profity, jednak w skrócie po spełnieniu kilku warunków, najczęściej wykonaniu przelewu odpowiednich środków na rachunek, a następnie wydanie określonej sumy korzystając z transakcji bezgotówkowych, bank zwraca nam jakąś część wydanych pieniędzy lub po prostu oferuje premię za dokonane zakupy.

W jakich bankach szukać dobrych okazji?

Na dzień dzisiejszy bankiem który, daje chyba największe możliwości w tym zakresie, jest Credit-Agricole. Można otrzymać nawet 1000zł premii. Jeżeli jesteśmy w stanie założyć np. dwa konta, jedno na siebie i drugie np. na współmałżonka, to od razu robi nam się możliwość uzyskania dwu krotności tegoż zysku.

Credit Agricole daje 100zł na start tylko za otworzenie konta, następnie proponuje do 33zł miesięcznie przez 18 miesięcy zwrotu od zakupów, ale uwaga… trzeba to zrobić w pewien określony sposób. Mianowicie płacąc kartą w sklepach za towary i usługi, system zaokrągla nam wydatki do pełnych 5 zł, a każdą kwotę zaokrąglenia przenosi na nasz równoległy rachunek oszczędnościowy w tym samym banku oczywiście. Połowę tej kwoty (nie więcej niż 33zł miesięcznie) bank wypłaca nam jako dodatkową premię. W ten sposób w półtora roku uzyskujemy 600zł. Pozostałe 300zł z limitu to premia za dokonywanie przelewów z konta za rachunki domowy takie jak: prąd, ogrzewanie, gaz, woda, telefon itp.

Co trzeba zrobić, aby skorzystać z promocji?

Warunkiem skorzystania z promocji jest wykonanie przelewu na konto raz w miesiącu w wysokości 1500zł, wykonanie transakcji bezgotówkowych na kwotę min 500zł oraz zgromadzenie na koncie oszczędnościowym w wyniku zaokrąglania końcówek kwoty 66zł.

Gdzie jeszcze czai się okazja?

Kolejny bank, który daje możliwość zarobku to GETIN BANK. Tutaj sprawa wydaje się prostsza, ale też mniej dochodowa. Otóż co miesiąc na konto musimy przelać 1000zł i potem wykonać operacje kartą (zakupy w sklepach spożywczych i na stacjach benzynowych) na kwotę minimum 400zł. Bank od tej kwoty wypłaca nam 10%, czyli 40zł, od czego jeszcze pobierany jest podatek. Rocznie można zatem otrzymać ponad 350zł. Również dublując konto, otrzymujemy większe możliwości.

Czy tylko prywatne konta bankowe?

Dla osób prowadzących działalność gospodarczą idealnym rozwiązaniem wydaje się konto firmowe w IDEA BANKU. Dzięki niemu możemy zarobić maksymalnie 900 zł rocznie, a premiowane są środki na koncie, wpłaty we wpłatomatach oraz przelewy do ZUS i Urzędu Skarbowego. Szczegóły można znaleźć na stronie banku. Jeżeli ktoś nie załapie się na promocję w IDEA Banku, ponieważ na przykład jest już ich klientem, to może spróbować w ING. Tam z kolei można uzyskać 300zł w pół roku jako premię za przelewy do ZUS.

To nie takie trudne...

Wszystkie powyższe konta można założyć w kilka minut, wypisując wnioski za pośrednictwem stron internetowych banków. Autoryzacja konta odbywa się poprzez przelew z innego konta w innym banku lub za pośrednictwem kuriera, który oczywiście działa na koszt banku. Zatem założenie konta bankowego wydaje się całkowicie bezproblemowe i jest bezpłatne.

Również koszty związane z prowadzeniem tych kont nie sprawiają problemów i nie obniżają zysków, ponieważ są darmowe, o ile dokonuje się przelewów zasilających konto i płaci kartami bankowymi.

Oprócz tego warto śledzić w internecie informacje na temat aktualnych promocji bankowych, ponieważ praktycznie co tydzień jakiś bank ogłasza nową. Dla przykładu w ubiegłym roku działały również promocje banków Millenium (200zł zwrotu w 4 miesiące) oraz Reiffeisen. Aktualnie można pokusić się również o założenie konta i wyrobienie karty kredytowej w CITI Banku, a tam profity można odebrać w naturze. Dostępne są od czasu do czasu, tablety, smartfony, a obecnie wideo rejestratory. Ciekawą propozycją może pochwalić się również Toyota Bank, który oferuje zwroty nawet do 8% za tankowanie paliwa na stacjach benzynowych, za które płaci się karta tegoż banku.

Możliwości jest dużo i tylko od sposobu ich wykorzystania oraz umiejętnego zarządzania środkami na kontach oraz sprytnego używania kart zależy ile faktycznie uda się zarobić.

Z czystym sumieniem ten sposób na poprawienie swojego bilansu finansowego można polecić każdemu, kto nie bardzo wie jak uzyskać dodatkowy dochodów bez poświęcania dodatkowego czasu, bo przecież w tym przypadku czasu wymaga tylko założenie konta. Zakupy i tak musimy robić, aby żyć.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena