Nie ma osoby, która nie szuka możliwości pozyskania dodatkowej gotówki. Korzystając z promocji bankowych można takie pieniądze otrzymać. W wielu bankach nowi klienci właśnie gotówką są zachęcani do skorzystania z usług i produktów bankowych. Często organizowane są promocje bankowe, dzięki którym nowi klienci danego banku mogą otrzymać pieniądze za założenie konta bankowego.

Data dodania: 2022-08-21

Wyświetleń: 448

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Promocje bankowe - ciekawy sposób na dodatkowy zysk

Pieniądze za założenie konta bankowego. Ile można otrzymać?

Nowi klienci banków mogą zyskać nawet kilkaset złotych. Nie są to jednak pieniądze, które bank wypłaca lub przelewa na konto natychmiast. Aby otrzymać pełna sumę za założenie konta, trzeba spełnić określone warunki. Najczęściej związane z utrzymaniem konta przez jakiś czas i zapewnieniem określonej wysokości wpływów na konto. Czasami - zgodnie z regulaminem promocji - bank uzależnia wypłatę części pieniędzy dla nowych klientów od tego, czy w danym miesiącu będą dokonywać określonej liczby płatności kartą. Całą promocyjną sumę za założenie konta i spełnienie pewnych warunków klient otrzymuje po 2-3 miesiącach od otwarcia rachunku bankowego. Ten, kto liczy, że założy konto, otrzyma za to kilkaset złotych i szybko je zamknie może więc się niemiło rozczarować.

Ile kont można założyć?

Promocje bankowe dla nowych klientów to sposób na zauważalny zysk. Oczywiście w jednym banku można otrzymać pieniądze wyłącznie za założenie jednego konta. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by w kolejnym banku także założyć konto i skorzystać z promocji bankowej tam oferowanej. Decydując się za założenie kilku kont, trzeba jednak pamiętać o tym, że za prowadzenie każdego pobierana będzie opłata. Przy kilku kontach koszty opłat za ich prowadzenie mogą być już spore.

Likwidacja konta

Jeśli otrzymaliśmy pieniądze za założenie konta i nie jest ono nam potrzebne, oczywiście możemy je zlikwidować. Warto jednak pamiętać, że zamknięcie konta najczęściej nie odbywa się z dnia na dzień. Zgodnie z umową prowadzenia konta, najczęściej likwidacja rachunku bankowego możliwa jest po okresie wypowiedzenia. Czas trwania wypowiedzenia to z reguły 30 dni. Dopiero po tym czasie konto jest zamykane. W czasie wypowiedzenia konta można z niego korzystać, ale i trzeba ponosić opłaty za jego prowadzenie.

Prowizje za polecanie banku

W wielu bankach oprócz pieniędzy za założenie konta można też otrzymać pieniądze za polecenie nowego klienta. Musi on także skorzystać z jakiegoś produktu bankowego - na przykład - założyć konto, wpisując w formularzu, że my ten bank mu poleciliśmy lub wejść na stronę banku przez nasz link partnerski. Aby pieniądze z prowizji za pozyskanie nowego klienta zostały nam wypłacone,  musi on utrzymać konto przez jakiś czas lub spełnić warunki oferty. Prowizja za pozyskanie nowych klientów dla banku często także wynosi kilkaset złotych. Warto wiec polecać bank i w ten sposób zarabiać.

Aktualne promocje bankowe znajdziesz pod linkiem: https://polakoszczedza.pl/promocje-bankowe/

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena