Kredyty z dopłatę skarbu państwa mimo iż powoli zostają wygaszane to jednak ciągle cieszą się niesłabnąca popularnością. Trudno się dziwić bowiem założenia programu są bardzo atrakcyjne.

Data dodania: 2012-04-07

Wyświetleń: 1338

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Osób aktora otrzymuje kredyt mieszkaniowy z dopłatą w programie Rodzina na Swoim zyskuje przez pierwsze osiem lat spłacania zadłużenia dopłatę do odsetek, która stanowi poważną część płaconych rat,  ponieważ właśnie na początku udział odsetek z tytułu zaciągniętego kredytu jest największy. Na wielu przykładach osób, które uczestniczą w programie Rodzina na Swoim czy w skrócie RNS widać, iż rata kredytu w pierwszych latach jest nawet kilkaset złotych niższa niż w przypadku kredytu hipotecznego zaciągniętego w banku na normalnych zasadach.

Jest zatem o co się starać, zwłaszcza teraz kiedy Program RNS zanika i właściwie to już ostatnie chwile aby dołączyć do grona szczęśliwców mieszkających we własnym M i płacących niskie raty kredytowe.

Jak się jednak okazuje dopłaty do kredytu Rodzina na Swoim nie nabywa się bez żadnych obostrzeń i należy pamiętać że złamanie zasad programu grozi utratą lukratywnych dopłat. Jak nie stracić dopłat do RNS? Przede wszystkim trzeba być świadomym sytuacji, w ktorych można mieć problemy w tej kwestii.

W jakim przypadku można stracić dopłaty do kredytu mieszkaniowego w systemie Rodzina na Swoim?

Pierwszy przypadek kiedy niestety można się pozbyć prawa do dopłat to jest nabycie jakiejś innej nieruchomości w czasie pierwszych ośmiu lat spłacania rat zadłużenia RNS. Kredyt jest dedykowany dla osób faktycznie potrzebujących dachu nad głową a nie dla osób które inwestują swoje nadwyżki finansowe w inne nieruchomości.

Drugi przypadek kiedy tracimy prawo do dopłat to sytuacja podobna jednak różniąca się tym, że nie kupujemy, ale otrzymujemy nieruchomość jako na przykład darowiznę od kogoś. I tu również "kładniają się" założenia kredytu, czyli jeżeli mamy jedno mieszkanie to wszystko jest OK, natomiast jeżeli stajemy się bardziej zamożni dlatego, ze ktoś dał nam dom lub działkę, to najprawdopodobniej na dopłatę do RNS znajdzie się ktoś bardziej potrzebujący od nas.

Wreszcie trzecia możliwość utraty dopłaty to wynajęcie mieszkania które nabyliśmy z pomocą kredytu Rodzina na Swoim. Skoro wynajmujemy komuś mieszkanie w celu zarobkowym to znaczy, że mamy gdzie mieszkać i to konkretne mieszkanie nie jest nam niezbędne a co za tym idzie państwo nie ma interesu dopłacać do czyjegoś biznesu.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena