Wrocław to miasto świetnie nadające się na weekendowy wyjazd z dziećmi. Wiele atrakcji turystycznych dedykowanych głównie dzieciom nie pozwoli im się nudzić, a opiekunom da chwile wytchnienia pomiędzy zwiedzaniem kolejnych zabytków stolicy Dolnego Śląska.

Data dodania: 2012-03-02

Wyświetleń: 2001

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

Jednym z tych miejsc które obowiązkowo trzeba odwiedzić zwiedzając Wrocław z dziećmi jest Wrocławski Ogród Zoologiczny. Niegdyś mocno spopularyzowany za sprawą państwa Gucwińskich prowadzących program telewizyjny „Z kamerą wśród zwierząt” dedykowany nie tylko dzieciom a traktujący o poszczególnych miejscach, mieszkańcach i ciekawostkach wrocławskiego ZOO. Wrocławskie ZOO to wciąż największy w Polsce ogród zoologiczny i aby go spokojnie zwiedzić, poznać wszystkie zamieszkujące go zwierzęta a także znaleźć czas na zabawę z dziećmi na placach zabaw trzeba poświęcić praktycznie cały dzień.  Do ZOO dojechać najłatwiej tramwajem, w pobliżu jest również parking więc osoby przyjeżdżające samochodem również mają go gdzie zostawić.

Po wyjściu z ogrodu zoologicznego warto odpocząć korzystając z posiłku regenerującego serwowanego na świeżym powietrzu w pobliżu tuż przed Halą Stulecia. Następnie warto wybrać się na pokaz muzyczno-iluminofoniczny czyli na tańczące fontanny. Pokaz trwa od kilku do kilkudziesięciu minut. Jest niezwykle efektowny zwłaszcza po zmroku kiedy to gra świateł i muzyki jest w pełni wyeksponowana. Fontanny tryskają w górę na ponad 30metrów co tworzy niesamowity spektakl podziwiany z ułożonych wokół basenu z fontannami ławeczek. Niezapomniane przeżycie.

Niemalże w centrum Wrocławia usytuowany jest  bardzo zadbany ogród botaniczny który również warto odwiedzić z dziećmi. Mogą one wśród okazów roślin pobiegać, pobawić się i zwiedzić również wspaniałe ekspozycje ryb akwariowych.

Najbardziej słynne i lubiane przez dzieci są jednak wrocławskie krasnale. Rozlokowane sa one w przeróżnych miejscach w centrum Wrocławia, bardzo nietypowych czasami zagadkowych. Odnajdywanie kolejnych figurek krasnali sprawia dzieciom ogromną frajdę. Aby ułatwić sobie to bardzo trudne zadanie warto zaopatrzyć się w mapę krasnali którą można nabyć w informacji turystycznej i w każdym kiosku.

Masa atrakcji turystycznych dla dzieci przygotowywana jest również na wrocławskim rynku gdzie działają przeróżni animatorzy zabawiający najmłodszych. Wieczorami w lecie odbywają się liczne pokazy sztukmistrzów oraz tancerzy, szczególnie efektowne są pokazy tancerzy z ogniami.

Aby zwiedzanie Wrocławia z dziećmi było naprawdę komfortowe trzeba oczywiście pokusić się o zarezerwowanie dobrze zlokalizowanego noclegu. Dobrym rozwiązaniem jest hotel w centrum Wrocławia. Jeżeli trafimy na dobrą promocję to z pewnością będą to noclegi w korzystnej cenie.

Licencja: Creative Commons
2 Ocena