Wymarzony urlop nad Bałtykiem to zazwyczaj spora porcja adrenaliny. Będzie sprzyjająca wypoczynkowi pogoda czy nie? Będziemy leżeć na plaży czy też szukać innego opcjonalnego sposobu spędzania czasu. Takie są uwarunkowania pogodowe nad polskim morzem, taki urok polskiego wybrzeża.

Data dodania: 2012-04-16

Wyświetleń: 1529

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

Można alternatywnie wybrać południową Europę albo bardziej egzotyczne rejony ze stuprocentową gwarancją pogody, niemniej jednak jak pokazują statystyki rośnie liczba osób, które nie wyobrażają sobie wakacji letnich gdzie indziej niż nad polskim morzem. Szczególna atmosfera, imponujące krajobrazy i rewelacyjne powietrze, to atuty które przemawiają za polskim wybrzeżem.

Problem opcjonalnego sposobu spedzania czasu w trakcie urlopu nad Bałtykiem dotyczy głównie osób przyjeżdżających na Pomorze z małymi dziećmi. One muszą mieć zajęcie i dobrze żeby był to aktywny sposób spędzania czasu. Dlatego też naprawdę warto jako destynację na urlop nad morzem wybierać bardziej znane kurorty wypoczynkowe, a nie małe nie mające nic do zaproponowania wioski nadmorskie. Doskonałym rozwiązaniem wydaje się być w tym przypadku Pobierowo. Trzeba jednakże pamiętać że pensjonaty, kwatery w Pobierowie to towar defizytowy, szybko znikają najlepsze oferty i dlatego noclegi w Pobierowie trzeba rezerwować z dużym wyprzedzeniem.

Pobierowo to bardzo fascynujący, barwny i tętniący życiem przez cały czas od czerwca do wrześnie nadmorski kurort wczasowy z imponującą, szeroką i piaszczystą plażą. Miejscowość polecana jest zwłaszcza rodzinom z małymi dziećmi. Każdego roku bowiem na plaży działa projekt o nazwie Akademia Słońca, dzięki któremu nasze pociechy nie będą się nudzić, a ich rodzice będą mogli zostawić je pod fachową opieką animatorów i na jakiś czas oddać się kąpielom zarówno słonecznym jak i wodnym.

Akademia Słońca to nie jedynie plażowe miejsce rozrywki i atrakcji dla najmłodszych. Również dla dorosłych organizowane są liczne konkursy i turnieje, a także kursy i mini szkolenia udzielania pierwszej pomocy oraz wiele innych interesujących konkurencji urozmaicających wypoczynek na plaży. Wszystko to wydatnie podnosi standard spędzania wczasów nad morzem.

Również po zabawie na plaży w Pobierowie dzieci nie będą się nudziły. W centrum jest stacjonarny plac zabaw ogrodzony i bezpieczny, a wokół niego są rozstawione ławeczki dla opiekunów i rodziców. Wzdłuż ulicy Grunwaldzkiej, głównego deptaka Pobierowa, rozstawionych jest jeszcze sporo dmuchanych centrów zabaw oraz liczne skwery na których dzieciaki mogą się bawić.

Dla nieco starszych dzieci oraz młodzieży szkolnej, rekomendowane jest Centrum Sportu czyli boiska do gier zespołowych, korty, bieżnie lekkoatletyczne itp. Oprócz tego wypożyczalnie gokartów i rowerów. Jednym słowem Pobierowo to wielkie centrum wypoczynku i rozrywki. Jeżeli do tego dołożymy fantastyczne ciastkarnie i lodziarnie, w których można oddać się rozkoszom podniebienia to ośrodek Pobierowo przedstawia się jako najlepsze miejsce na rodzinne wakacje nad Bałtykiem.

Licencja: Creative Commons
2 Ocena