Obecnie, jeżeli wybieramy nowy telefon komórkowy, najczęściej naszym priorytetem jest to, aby telefon posiadał oprogramowanie, które ułatwi korzystanie z internetu.

Data dodania: 2012-01-25

Wyświetleń: 898

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Poza tym, jesteśmy tak bardzo przyzwyczajeni do załatwiania wielu spraw za pomocą osobistych laptopów czy komputerów, że chcemy, aby nasza komórka była ich kieszonkową wersją, przy takim samym zapewnieniu bezpieczeństwa  danych. Coraz częściej, również na poziomie komunikacji, częściej korzystamy z opcji prywatnych wiadomości na Facebooku, niż z SMS-ów. A to kolejny aspekt, dla którego staje się dla nas ważne, aby za pomocą telefonu komórkowego, mieć łatwy dostęp również do tej strony.

Do jakiego systemu operacyjnego jesteśmy najbardziej przyzwyczajeni, przez co jest on dla nas najprostszy w obsłudze? Oczywiście Microsoft Windows. Nie dziwi więc fakt, że wersja tego systemu, dostępna dla telefonów komórkowych, już na samym początku zyskała sobie wielkie zainteresowanie, a chwile potem, wielu entuzjastów.

Przetestujmy więc, najnowszą wersję oprogramowania dla komórek – Windows Phone 7. Włączamy telefon i już zaczyna nam się podobać. Sam ekran blokady ekranu wygląda zachęcająco, jest bowiem barwny, a zarazem funkcjonalny. Jego właściwościami możemy dowolnie manipulować, jak również ustawieniami samej tapety. Od razu zauważymy również, że Windows Phone 7 to zupełnie nowy interfejs oraz urozmaicone i udoskonalone możliwości.

Ekran domowy łączy wszystkie elementy w spójną całość. Niezależnie od tego, czy wybierzemy temat w kolorze białym czy czarnym, każdy z nich nie tylko oszczędza energię, ale także wygląda bardzo estetycznie i zachęcająco. Czytelne, kafelkowe rozmieszczenie ikon, większy rozmiar wyświetlanych zdjęć oraz kalendarza, to zdecydowanie większa przyjemność użytkowania. Szczególnie, gdy według własnych potrzeb, wybierzemy już ikony aplikacji i narzędzi, z których najczęściej będziemy korzystać.

Twórcy systemu, zatroszczyli się o to, aby odczytywanie informacji z wyszukiwarek internetowych, domowego ekrany, jak również samych aplikacji, było łatwe. Ich obszar nie jest więc równy wyświetlaczowi naszego telefonu. Intuicyjnie więc zaczniemy korzystać z możliwości przesuwania ekranu. W ten sposób z łatwością odczytamy informacje, zapisane nawet najmniejsza czcionką na stronach internetowych.

Narzędzia i aplikacje uruchamiamy poprzez naciśnięcie i przytrzymanie ikony. W ten sam sposób możemy usunąć każdy rodzaj aplikacji, nawet tej, która zainstalowana jest fabrycznie. Jeżeli więc stwierdzimy, że nie będzie nam ona potrzebna, nie musimy mieć do niej dostępu z ekranu głównego.

Oprogramowanie Windows Phone 7, jest zachęcające zarówno dla typowego użytkownika telefonu komórkowego, jak i biznesmenów posiadających telefony służbowe. Niezależnie więc od tego, jak ważne sprawy załatwiamy przez telefon, Windows Phone dostosowany jest do wymagań i potrzeb, każdego z potencjalnych klientów.

Licencja: Creative Commons