Dubaj kojarzy się z turystyką, luksusowymi hotelami, słonecznymi plażami, bogactwem, przepychem i rozrywką. Istotnie, z tego miasto słynie. Jednak nie tylko rozwiniętą infrastrukturą turytyczną może pochwalić się Dubaj. Znajduje się w nim także nowoczesne i oryginalnie zorganizowane miejsce, w którym króluje nauka. To Knowledge Village, wioska naukowców.

Data dodania: 2008-12-08

Wyświetleń: 3102

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Konwledge Village to swoisty kompleks szkół, którego przeznaczeniem jest jak najlepsze i najszybsze rozwijanie talentów umysłowych, które – de facto – wspomóc mają tamtejszą ekonomię. Celem wioski jest poszerzanie wiedzy wśród mieszkańców emiratów i studentów zagranicznych. Ten nowy ośrodek edukacyjny jest uzupełnieniem innych tego typu klasterów: Dubai Internet City i Dubai Media City. Wszystkie one mają wspomagać pracowników naukowych Dubaju – w końcu jednych z najważniejszych w tym miejscu. Adaptuje się tu wiedzę z zakresu infrastruktury technologicznej, wzbogacaniu środowiska dzięki jej możliwościom oraz zdobywa informację z kręgów biznesu.

Wioska może pochwalić się pokaźna biblioteką, laboratorium komputerowym, a dodatkowo opieką medyczną i promowaniem talentów sportowych czy literackich wśród studentów.

Czas przytoczyć kilka uczelni, które funkcjonują w ramach Knowledge Village.

Jedną z nich jest dubajski ośrodek europejskiego European University College Brussels. Dostarcza on studentom wiedzy zorientowanej na biznes, na wysokim poziomie i w innowacyjny sposób. Studenci mogą specjalizować się w marketingu, zarządzaniu biznesowym i zasobami ludzkimi oraz zarządzaniem finansami, wszystko to w języku arabskim.

W Knowledge Village swój ośrodek otworzył największy uniwersytet indyjski: Mahatma Gandhi University. Ta uczelnia w ogólnym rachunku na całym świecie kształci już ponad dwieście tysięcy studentów, w rozmaitych specjalizacjach: od marketingu i technologii przez kierunki humanistyczne po medycynę. W samym Dubaju działa od 2003 roku i kształci około siedmiuset uczniów.

Działa tu także The British University in Dubai. W jego ramach funkcjonują m.in. Instytut Informatyki, Edukacji, Inżynierii, Budownictwa czy Finansów i bankowości. Wszystkie współpracują z uniwersytetami z Birmingham, Edynburgu, Machnesteru i Cardiff.

W Knowledge Village mamy też prestiżowy The University of Wollongong. Sam uniwersytet powstał w 1993 roku w Australii, ale po nawiązaniu kontaktu z Dubai Knowledge Villae, stał się stałym partnerem wioski. Tu, podobnie jak w poprzednich przypadkach, kształcić można się w kierunkach nauk komputerowych, strategii marketingowej, manadżerskiej czy logistyce.

Każda z instytucji działających w Knowledge Village posiada swoją stronę internetową, zrzeszającą społeczność studentów. Trudno sobie wyobrazić, by mogło być inaczej – w końcu to prawdziwa mekka spragnionych wiedzy młodych ludzi. Warto więc przyjrzeć się temu interesującemu zjawisku z bliska, może nawet wstąpić, na któryś z wykładów.

Nie będzie to trudne gdyż okoliczne hotele oferują sporą liczbę miejsc noclegowych, także w tanich apartamentach i hotelikach, których listę znajdziesz w porównywarce turystycznej www.PorownywarkaHoteli.pl

Jedno jest pewne – z takim intelektualnym zapleczem, Dubajowi nie pozostaje już nic innego, jak tylko rozwijać się coraz intensywniej i coraz lepiej.
Licencja: Creative Commons
0 Ocena