Posiadasz bardzo dużo drobnych kredytów? Marzysz o możliwości płacenia zaledwie jednej raty, o której spłacie będziesz zawsze pamiętał? W takiej sytuacji doskonałym rozwiązaniem jest kredyt konsolidacyjny.

Data dodania: 2011-11-25

Wyświetleń: 1988

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Kredyt konsolidacyjny jest kredytem zastępującym inne drobne kredyty. Bank, w którym staramy się o kredyt konsolidacyjny spłaca nasze dotychczasowe zobowiązania i udziela jednego, większego kredytu konsolidacyjnego. W taki sposób kredyt konsolidacyjnykredytobiorca kredytu konsolidacyjnego zyskuje na wygodzie dzięki możliwości płacenia zaledwie jednej raty w jednym banku!

Dodatkowym atutem kredytu konsolidacyjnego jest fakt zmniejszenia całkowitego oprocentowania i ponoszenie niższych miesięcznych opłat ratalnych. Bank straty za udzielenie niższego oprocentowania bank rekompensuje sobie wydłużeniem okresu kredytowania. Wynika z tego, że miesięczne raty kredytowe rzeczywiście będą niższe, ale za to będziemy je płacić przez dłuższy okres czasu. Zazwyczaj ostateczny koszt kredytu konsolidacyjnego jest wyższy niż suma kosztów poprzednich kredytów.

Kredyt konsolidacyjny najczęściej występuje jako hipoteczny kredyt konsolidacyjny. Ze względu na dość wysokie kwoty kredytu w przypadku kredytu konsolidacyjnego oraz dość długi czas kredytowania, banki stosują zabezpieczenie spłaty w postaci hipoteki. Aby więc móc starać się o uzyskanie kredytu konsolidacyjnego należy posiadać nieruchomość, która może służyć zabezpieczeniu kredytu. Co więcej, otrzymamy kredyt w maksymalnej wysokości równej 100% wartości nieruchomości.

Banki w swoich ofertach posiadają także kredyt konsolidacyjny dla firm. Podobnie jak w przypadku osób fizycznych, kredyt konsolidacyjny dla firm występuje w formie zabezpieczonej hipoteką. Możliwe jest zaciągnięcie konsolidacyjnego z dodatkowymi środkami wolnymi, które można przeznaczyć na inne cele lub inwestycje. Nie wszystkie banki udzielają kredytów konsolidacyjnych firmom. Najczęściej kredyt ten nie jest dostępnych dla nowych form, prowadzących działalność krócej niż rok.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena