Narodziny kobiety nie przesadzają o jej kobiecości, ją kształtuje życie, a nie jedynie płeć. Ponadto można narodzić się na nowo, a kobieta to potrafi. Czując swą tożsamość płciową, kobieta wie, że jest Kobietą.

Data dodania: 2011-09-12

Wyświetleń: 2049

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Obudzenie prawdziwej kobiecości trwa lata i jest kształtowane od najmłodszych już lat, przez rodziców i ich kanon wychowania, pierwsze nasze miłosne doświadczenia, spełniane role społeczne, choć i kryzysy życiowe potrafią kształtować nie tylko kobiecy charakter.

Nie zawsze wymagamy opieki i troski, czując się kobietą dopiero w towarzystwie mężczyzny. Bez nich także możemy się poczuć kobieco.

Rodzimy się i z własnych słabości czynimy swą siłę. Od rodziców czerpiemy pierwsze doświadczenia, które wpłyną na całe nasze życie. To relacje z ojcem i matką ukształtują nasze „ja” na świecie, a później poszukując swej tożsamości, do tych pierwszych relacji, poznając własne umiejętności i ograniczenia, kreujemy swą osobowość. I tak rodzi się nasz własny system potrzeb i wartości, a przede wszystkim nasza kobiecość.

Można zadać sobie właściwie pytanie – czym naprawdę jest ta nasza kobiecość? Samej kobiecie ciężko będzie odpowiedzieć na to pytanie. Kwestia indywidualności człowieka, na którą składa się wiele czynników – relacje naszych rodziców, ich światopogląd, odkrywanie swych wdzięków zaowocuje w przyszłości  troską i czułością okazywaną mężowi, dzieciom, wsparciem najbliższych w swym otoczeniu.

Bo bycie kobietą jest czymś niezwykłym, rozbudzenie swej kobiecości doda temu faktowi pikanterii, a gdy mężczyźni okażą nam swe zainteresowanie, utwierdzimy się w poczuciu kobiecości właśnie. Bo warte jesteśmy tej uwagi, potwierdzeń miłości, zaangażowania, męskiego przywiązania, szacunku z drugiej strony.

W encyklopedii raczej nie odnajdziemy definicji słowa „kobiecość” – bo ile kobiet to tyle ujęć samego zjawiska; dlatego  też chcąc zyskać akceptację innych i docenić własną wartość, same kobiety wyznaczają kierunek w którym dążą, bo nie warto się porywać na bunt przed własną osobowością. Sami projektujemy własne życie; mechanizmy zachowań, nasz charakter stworzą unikatowy wzorzec kobiecości, dając szczęście, poczucie wartości, no i ważności w dość skomplikowanym już świecie. . .

A! i panowie! Kobiecość nie jest równoznaczna z sukienkami, romantyzmem wiosennych kwiatów, długimi opalonymi nogami, pieczą nad domowym ogniskiem czy zaradną życiowo kobietą biznesu, opowiedzcie sobie sami na to pytanie . . .

Licencja: Creative Commons
0 Ocena