Jednym z podstawowym pragnień człowieka jest odnoszenie sukcesu. Dla każdego sukces to coś innego. Sukces jest ściśle związany z ambicjami, zainteresowaniami oraz satysfakcją związaną z realizacją tego.

Data dodania: 2011-02-13

Wyświetleń: 4077

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 3

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

3 Ocena

Licencja: Creative Commons

Sukces to połączenie satysfakcji z robienia czegoś i spełnienia w tym co się robi. Ludzie, którzy osiągnęli sukces z naszego punktu widzenia, nie koniecznie muszą być bogaci i sławni. Wielu z nich robi to co lubi, robi to lepiej od innych i to jest ich sukcesem. Jako przykład można podać wielu muzyków, artystów, którzy mimo skromnej gaży na początku angażowali się w kolejne projekty, bo było to coś co kochali robić - dopiero z czasem pojawił się sukces, sława, pieniądze.

Co charakteryzuje ludzi sukcesu?

Wierzą w misję, której są częścią

Mam tu na myśli wszystkich tych, którzy wykonują swoją pracę z pełnym przekonaniem, że realizują jakąś bardzo ważną misję. Taką misją może być pomoc innym ludziom w rozwiązywaniu ich problemów zdrowotnych, problemów jakie spotykają w życiu. Misją jest pomoc ludziom biednym, angażowanie się w problemy całych społeczeństw. Przykładami ludzi z misją mogą być lekarze, prawnicy, artyści. Z czasem się okazuje, że dzięki swojemu zaangażowaniu osiągają większy sukces niż ludzie bez takich pasji i wyznaczonych misji. Osiągają nawet duże sukcesy finansowe związane z ich działalnością.

Mają pasję

Człowiek z pasją dąży, bezwzględnie na przeszkody, w wyznaczonym wcześniej kierunku.Pasja powoduje, że kocha to co robi. Pasja daje mu tak dużą motywację, że zawsze są skupieni na właściwych rzeczach, realizują zawsze swoje cele, nie rozpraszając się na inne. Pasja powoduje, że człowiek dąży do ciągłego rozwoju, poszerzają swoją wiedzę,, żeby móc jeszcze łatwiej pokonywać trudności, żeby stawiać sobie coraz bardziej odważne cele. Tacy ludzie stają się naprawdę dobrzy w tym co robią.

Posiadają właściwą postawę

Bardzo ważnym elementem ludzi sukcesu jest właściwa postawa. Właściwe nastawienie do otaczającego świata powoduje właściwe reakcje świata na człowieka. Gdy nastawienie jest pozytywne, efekty świata są również pozytywne. Jeśli człowiek sukcesu szanuje innych, inni szanują jego. Tacy ludzie cechują się wytrwałością, pewnością siebie, pozytywnym myśleniem i działaniem. Potrafią zgromadzić wokół siebie podobnych ludzi sukcesu. Pewność siebie powoduje, że sami wierzą w to co robią, a za tym idzie fakt, że inni również w to wierzą - to rodzi sukces.

Podsumowując:

- realizuj swoje pasje, hobby, zainteresowania
- zdobywaj wiedzę na temat tego co robisz
- planuj i realizuj
- zdobywaj doświadczenie
- szukaj wokół siebie ludzi sukcesu i utrzymuj z nimi kontakt, korzystaj z ich doświadczenia

Licencja: Creative Commons