W tym artykule wyjaśnimy, po co pracodawcy zadają te akurat pytania i jakie odpowiedzi zwykle są dobrze oceniane. Choć podczas rozmów kwalifikacyjnych zwykle padają podobne pytania, osoby szukające pracy często zastanawiają się, jakich odpowiedzi powinni udzielić, aby spodobać się pracodawcy.

Data dodania: 2011-10-31

Wyświetleń: 4333

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 2

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Umiejętność pracy w grupie jest niezwykle ważna i rzadko się zdarza, aby na danym stanowisku ktoś mógł pracować całkowicie samodzielnie – nie potrzebując nic od innych. Dla rekrutera ważne jest więc, czy kandydat potrafi współpracować.

Jednak istotne jest też, jakie są naturalne preferencje. Większość z nas jest w stanie pracować zarówno samodzielnie, jak i w grupie. Chodzi o to, w jakich sytuacjach czujemy się lepiej. Jeśli ktoś chciałby mieć dużą samodzielność i nie potrzebuje wszystkiego omawiać na „łonie zespołu”, lepiej gdy odpowie: „nie mam problemu z pracą w zespole, jednak lubię odpowiadać za całość swojego projektu i chętnie przyjmuję pełną odpowiedzialność”. Dla rekrutera jest to wskazówka, że taka osoba nadaje się na stanowisko, na którym dużą część pracy wykonuje sama i dopiero na którymś etapie projektu wchodzi w interakcję z innymi. Zwykle introwertycy potrzebują w pracy trochę „samotności” – zwłaszcza, kiedy pracują nad czymś trudnym i konieczność omawiania tego w szerszym gronie utrudniałaby mu opracowywanie rozwiązań.

Jeśli natomiast ktoś jest typem potrzebującym „bycia w stadzie”, źle czuje się siedząc samemu w pokoju, swoje pomysły chce od razu przedyskutować na forum grupy, lepiej jak o tym powie podczas rekrutacji. Osoba bardzo ekstrawertyczna analizuje problem mówiąc o nim i potrzebuje słuchaczy. Chętnie też dzieli się swoimi emocjami, lubi czuć się częścią grupy.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena