Pytania kwalifikacyjne związane z osobowością i zainteresowaniami kandydata pojawiają się dość często podczas rozmowy. Więc jakich pytań można się spodziewać?

Data dodania: 2012-05-17

Wyświetleń: 1775

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

Dobre odpowiedzi na trudne pytania podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Choć podczas rozmów kwalifikacyjnych zwykle padają podobne pytania, osoby szukające pracy często zastanawiają się, jakich odpowiedzi powinny udzielić, aby spodobać się pracodawcy.

Typowe pytania osoby rekrutującej do kandydata ubiegającego się o przyjęcie:

- Jaki ostatnio oglądałeś film?

- Jaką ostatnio czytałeś książkę?

- Masz jakieś hobby?

- Jak opisałbyś siebie? (w kilku zdaniach)

Co rozmówca chce wiedzieć, zadając powyższe pytania?

Pracodawca, który zadaje pytania o osobowości chce wiedzieć, jak dobrze znasz siebie - jak świadomym będziesz pracownikiem. Posiadając świadomość tego, jakim jesteś człowiekiem w pracy oraz poza pracą, będziesz bardziej wartościowym kandydatem. Oznacza to, że najprawdopodobniej posiadasz krytyczne spojrzenie na siebie – znasz swoje mocne i słabe strony. Powinieneś umieć rzetelnie ocenić, czy wykonałeś dane zadanie dobrze czy źle. Wiesz, co należy poprawić oraz wiesz, jak to zrobić.

Jeśli chodzi o Twoje zainteresowania, to pracodawca chce wiedzieć, czy jesteś aktywnym obywatelem, który stara się uzyskać jak najwięcej z życia. Przy wyborze omawianych przykładów zainteresowań spróbuj wybrać szeroki zakres umiejętności, aby pokazać, że jesteś dobrze przygotowany do pracy. Jednak, gdy cytujesz film lub książkę, wybierz pozycje klasyczne, które może znać również rekruter. Pomoże to zbudować więź między Tobą a osobą rekrutującą. Niektórzy pracodawcy oczekują, że pracownik będzie na bieżąco z informacjami o tym, co dzieje się w kraju oraz na świecie.

Licencja: Creative Commons
2 Ocena