Dowiedz się co jest naprawdę ważne w dążeniu do idealnej wagi. Ten artykuł pomoże ci znaleźć odpowiedź na pytanie zadawane sobie przez tysiące ludzi: "Jak schudnąc i cieszyc się wymarzoną wagą?"

Data dodania: 2011-09-05

Wyświetleń: 1669

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Nadwaga to poważny problem, na który cierpi wiele osób. Według Światowej Organizacji Zdrowia przyczynia się do chorób serca, zawałów, cukrzycy, nadciśnienia i wielu innych. Mówi się, że nadwaga skraca życie nawet do 12 lat. Co więc można zrobić, żeby ustrzec się od tych wszystkich problemów?

Mnóstwo osób stara się zrzucić zbędne kilogramy i jest to problem, który dotyczy zarówno kobiet jak i mężczyzn. Niektórzy już próbują, niektórzy myślą o tym by spróbować i w końcu zacząć coś robić. W Twoim bliskim otoczeniu zapewne są też osoby, którym udało się uzyskać wymarzoną wagę na krótko, a później szybko wróciły do poprzedniej masy ciała. Sytuacje są różne jednak mają wspólne cechy. Nadwaga ma swoje przyczyny i żeby się jej pozbyć należy zmienić odrobinę sposób działania. Ten artykuł jest pewną mapą do idealnej wagi. Wiem, że możesz osiągnąć sukces.

1.Pamiętaj o czystej wodzie

Zwłaszcza osoby chcące zrzucić zbędne kilogramy powinny zadbać o dostarczenie do organizmu czystej wody. Brak wody w organizmie przyczynia się do większego łaknienia i otyłości. Picie czystej wody obniża poczucie głodu, a dzięki temu zaczniesz spożywać mniejsze ilości posiłków. Woda oczyszcza organizm z toksyn co jest niezmiernie ważne podczas odchudzania. Woda sprzyja również przyswajaniu i trawieniu posiłków. Dorosły człowiek powinien spożywać 2-3 litry czystej wody każdego dnia.

2.Znaczenie odżywiania

Nie potrzebujesz żadnej nowej, wspaniałej diety. Wiele osób działa w ten sposób: restrykcyjna dieta, zrzucenie 5 kilo, powrót do starych nawyków, odzyskanie zrzuconych kilogramów- to nie o to chodzi i to nie działa.Istnieją uniwersalne zasady odżywiania, które dla przeciętnego człowieka oznaczają odpowiednią wagę, dobry stan zdrowia i mnóstwo energii na lata. Pamiętaj o świeżych owocach, warzywach, produktach pełnoziarnistych, rybach. Istnieje mnóstwo przepisów, dzięki którym stworzysz pyszne dania.

3.Nie unikaj posiłków

Niektórzy ludzie uważają, że pominięcie jednego posiłku podczas dnia pomoże zrzucić wagę. Takie działanie to sabotowanie własnych wysiłków. Programujesz umysł na brak jedzenie przez jakiś okres czasu. W takim wypadku ciało zaczyna magazynować jedzenie (może uda, brzuch, pupa…) na czas, w którym nie dostarczysz składników odżywczych. W innym wypadku podczas następnego posiłku zaczniesz uzupełniać braki w odżywianiu.To samo dotyczy unikania jedzenia podczas dnia i spożycie dużego posiłku wieczorem. Podczas dnia potrzebujesz pożywienia by mieć energię do działania. Z kolei jedzenie na noc zmusza organizm do pracy, kiedy powinien odpoczywać. Takie działanie prowadzi do zmęczenia już od samego poranka.Tak czy inaczej omijanie posiłków nie ma sensu podczas zrzucania zbędnych kilogramów.

4.Cukier

Cukier to tylko puste kalorie, które powodują wzrost wagi. Mowa nie tylko o cukrze jaki używasz do kawy, herbaty czy o słodyczach itp. Uważaj zwłaszcza, na napoje słodzone, które zawierają mnóstwo cukru. Cola może mieć nawet 16 łyżeczek w niewielkiej butelce i skutecznie powstrzyma Cię przed zrzuceniem wagi. Sprawdź czasem na etykiecie ile jest cukru w danym produkcie. Zakłada się, że 4g to jedna łyżeczka cukru. Przekroczenie 10 łyżeczek ma negatywny wpływ na zdrowie i to bez znaczenia czy osoba ma nadwagę czy też nie.

5. Ćwiczenia

Ćwiczenia są niezbędne dla organizmu. Przyśpieszają spalanie kalorii, zachowują mięśnie w dobrej formie, dodają energii. Nie zapominaj o ćwiczeniach podczas zrzucania wagi, są Ci teraz niezwykle potrzebne. Wybierz taki rodzaj ćwiczeń, który nie będzie dla Ciebie „męczarnią”. Dzięki temu wytrwasz w działaniu i chętniej będziesz dostarczać sobie odrobiny ruchu. Zacznij robić to co lubisz, wybór jest ogromny: taniec, nordic walking, pływanie, rower, rolki, spacery… To nie tak ważne co ćwiczysz, ważne by dostarczyć sobie odpowiednią ilość ruchu. Gdy myślisz poważnie o zrzuceniu wagi nie zapomnij o ćwiczeniach. Poczujesz przypływ żywotności a organizm zacznie pracować w świetnej formie. 

6. Ustal cel i nie odkładaj na później.

Teraz jest najlepszy moment by zacząć dbać o siebie i zrzucić wagę. Pamiętaj, że później będzie tylko trudniej. Zacznij robić małe kroczki już dzisiaj. Wybierz się na spacer, odstaw słodzone napoje, zjedz pełnowartościowy - zdrowy obiad. Wyobraź sobie jak świetnie będziesz wyglądać gdy zrzucisz kilogramy, jak inni będą się zachwycać Twoją nową pełną zdrowia i witalności osobą. Utrzymuj ten obraz w swojej głowie i przypominaj go sobie zawsze gdy „kusi” cię by zjeść coś bardzo niezdrowego, tłustego, lub działać przeciwko swojemu celowi zrzucenia wagi.

7. Wytrwaj- cierpliwość jest kluczem

Sprawdzanie swojej wagi każdego dnia nie ma większego sensu. Nabierz cierpliwości. Przygotuj się na to, że Twoja waga nie będzie „wariować”. Chyba nie oczekujesz tego, że przy każdym wejściu na wagę będziesz mieć kilo lub 2 mniej. Nabieranie wagi zabrało lata i nie można tego odwrócić w kilka dni.Teraz wiesz jednak na co zwracać uwagę podczas odchudzania się i wierzę, że niedługo osiągniesz swój cel. Pamiętaj, że drobne rzeczy jaki robisz każdego dnia mają w konsekwencji ogromne znaczenie. Osiągniesz swój cel wcześniej czy później.Zrzucenie wagi i zadbanie o własne zdrowie to jedna z najważniejszych rzeczy jakie możesz zrobić w życiu. Potraktuj to poważnie i rób, nawet małe kroczki, każdego dnia.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena