Ostatnio bardzo modny stał się temat dotyczący prawa przyciągania. W głównej mierzy prawo to mówie, że w to co wierzysz to otrzymasz. W ogromnej mierze odnosi się to także do tematu odchudzania.

Data dodania: 2011-09-06

Wyświetleń: 1858

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Ile razy zdarzyło ci się powiedzieć "Dzisiaj zjem tylko tyle na obiad" by po chwili znaleźć się w kuchni i nakładać kolejną porcję? Jeśli przytrafia ci się to bardzo często to jeszcze nie powód do paniki. Postępuje tak mnóstwo osób każdego dnia.

A może zdarzyło Ci się przekroić ciastko na pół w nadziei zjedzenia tylko kawałka by już po chwili powrócić po to, co zostało?
W momencie, w którym przecinasz ciastko w umyśle wiesz już, że powrócisz po następny kawałek. Oczywiście pokazujesz dobre intencje, ale jest to tylko "nabieranie" samego siebie lub kogoś z otoczenia. Chcesz pokazać, że próbujesz, ale przecież to nie takie łatwe...

Właściwie lepszym rozwiązaniem jest zdecydowanie już na początku ile faktycznie masz zamiar zjeść i po prostu wziąć tyle na ile masz ochotę. Przynajmniej zachowasz uczciwość w stosunku do własnej osoby.Dlaczego to takie ważne? Jeśli pozwalasz sobie co chwilę na przegraną (utratę silnej woli i powrót po to, co zostało) to w tym czasie uczysz swój system wierzeń negatywnych wzorców, które mają w późniejszym etapie wpływ na całe Twoje życie. 
Tak naprawdę, to nie ma znaczenia, co mówisz innym ludziom lub w co starasz się by uwierzyli. To, że powiesz każdemu, że już nigdy nie zjesz kawałka ciastka nie ma żadnego znaczenia. To co naprawdę się liczy to jest to, co robisz i poprzez czyny najpełniej wyrażasz to co chcesz innym powiedzieć.

W to co wierzysz jest Twoją rzeczywistością i jeśli wierzysz w to, że istnieje mnóstwo powodów, poprzez które nie zrzucisz wagi, to właśnie tak się stanie. Nagle pojawi się "Jin z lampy" i powie "Twoje życzenie jest dla mnie rozkazem, to są właśnie powody, dla których nigdy nie zrzucisz wagi". Tym Jinem jest właśnie Twój umysł. On zawsze daje Ci to, w co wierzysz. 
Jeśli wierzysz w to, że geny albo metabolizm są odpowiedzialne za Twoją nadwagę to w takim przypadku nawet nie pomyślisz by dać sobie szansę na dietę i ćwiczenia, które mogą uczynić prawdziwą zmianę.Nastawienie umysłu na zrozumienie prawdziwej rzeczywistości w największym stopniu wpływa na to czy osiągniesz sukces w odchudzaniu czy też czeka Cię porażka
Uwierz, że możesz to zrobić a zrobisz to – nie ma co do tego żadnych wątpliwości.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena