Każda rozwijająca się firma, z biegiem czasu zaczyna potrzebować pracowników. Dochodzi więc do rekrutacji, a następnie zatrudnienia ich. Im tych pracowników więcej, tym trudniej poradzić sobie z zarządzaniem nimi, ustalaniem obowiązków czy sprawdzaniem umiejętności.

Data dodania: 2011-06-27

Wyświetleń: 1836

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

W momencie prężnego rozwoju firmy przydatny, jeśli nie niezbędny, może się okazać system ERP. Na rynku znajduje się kilka takich narzędzi, jednymi z nich są Microsoft Dynamics AX i Microsoft Dynamics NAV. Umożliwiają one zarządzanie kadrami i płacami. Rzecz jasna, każdy pracodawca chce obciążać pracownika optymalną ilością pracy oraz dbać o to, aby jego pensja zawsze była w odpowiednim czasie na koncie. I w tym właśnie pomoże ERP. Można je połączyć z zewnętrznymi systemami księgowymi, dzięki czemu proces przelewania wynagrodzeń można zautomatyzować. Dodatkowo, narzędzie to może naliczać premie, jeśli będzie śledzić wyniki pracy poszczególnych pracowników.

Ale to nie jedyne funkcje programów ERP. Usprawniają też samą pracę w przypadku pracy na kilka zmian, a także koordynują pracę zespołów, jeśli grupa ludzi pracuje nad danym projektem. Dzięki analizie postępów pracownika, system ERP może następnym razem automatycznie przydzielać dane zadanie do pracownika, którego umiejętności są zadowalające w danej kwestii.

Przydatnym oprogramowaniem w firmie, koordynującym pracę pracowników, może być również Visual Studio Team Foundation Server 2010. Przyda się na przykład w przypadku zarządzania projektami informatycznymi. Każdy członek zespołu jest w tym przypadku najbardziej efektywny i lepiej współpracuje, dzięki czemu dostarcza oprogramowanie lepszej jakości, niż dotychczas. Takie oprogramowanie zapewnia lepszy przepływ danych w grupie osób zajmujących się projektem, a także umożliwia podgląd postępów wykonanych już prac.

Jeśli firma posiada oddziały w różnych miejscach, czasem zarządzanie pracownikami może być utrudnione, a komunikacja z nimi jest niezwykle istotna. W tym celu może się przydać oprogramowanie Live Meeting Online. Umożliwia prowadzenie wideo-konferencji, a także udostępnienie zdalnego pulpitu, dzięki czemu możliwe jest śledzenie postępu pracy pracownika. Dodatkowo, program ten doskonale nadaje się do szkoleń zdalnych.

Zarządzanie pracownikami nie należy do łatwych kwestii, warto jednak zauważyć, że istnieje wiele rozwiązań, które znacznie tę pracę ułatwiają.

Licencja: Creative Commons