Coraz większym uznaniem klientów na polskim rynku cieszą się podsłuchy, które do swojej pracy wykorzystują wszystkim już znaną technologię GSM.

Rozwiązanie to pozwala na uzyskanie niemal globalnego zasięgu skutecznej pracy. Nawet, jeśli znajdujemy się obecnie na drugim końcu świata to w dowolnym momencie możemy zapoznać się z sytuacją panującą w domu, firmie czy innych pomieszczeniach. Do prawidłowego działania niezbędne jest jedynie pokrycie sieci GSM.

Podsłuch to tak naprawdę maksymalnie zminiaturyzowany aparat telefoniczny. W jego wnętrzu kryje się karta SIM dowolnej sieci. W celu uruchomienia podsłuchu wystarczy jedynie nawiązać połączenie z właściwym numerem telefonu. Urządzenie automatycznie odbierze a niezwykle czuły mikrofon przekaże wychwycony dźwięk. Podsłuchy GSM nie emituje żadnych dźwięków, nie posiada wyświetlacza ani głośnika. Wszystko to w celu zmniejszenia ryzyka zdekonspirowania podczas dyskretnej pracy szpiegowskiej. W połączeniu z dyktafonem tworzy on skuteczną broń i narzędzie inwigilacji.

Obecnie niemal każda komórka posiada dyktafon. Wystarczy więc w chwili nawiązania połączenia uruchomić nagrywanie we własnym telefonie. Podsłuchy GSM bardzo łatwo zakamuflować w przedmiotach codziennego użytku. Najczęściej są to myszka komputerowa, przedłużacz, gniazdko etc. Do ukrycia warto wybierać urządzenia posiadające zasilanie sieciowe. W takiej sytuacji posiadacz jest zwolniony z dbania o odpowiednie doładowanie akumulatorów pluskwy. Ładowane są one ciągle, a z chwilą wyjęcia z gniazdka działają jeszcze samodzielnie przez okres 10 dni. W bardzo prosty sposób można zniwelować koszty eksploatacji. Warto wskazać numer karty SIM jako darmowy, przez co nie ponosimy wydatków związanych z pracą podsłuchu. Podsłuchy GSM to rozwiązanie dla osób, które z różnych względów nie są zainteresowane korzystaniem z nadajników radiowych. Wykrywanie podsłuchów GSM to niezwykle trudne i bardzo skomplikowane zajęcie.

Licencja: Creative Commons