W dzisiejszych czasach niemal w każdym gospodarstwie domowym jest już komputer. W połączeniu z Internetem daje on szereg nieograniczonych możliwości.

Data dodania: 2011-05-18

Wyświetleń: 1810

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

Pracodawcy oczekują umiejętności obsługi natomiast młodsze pokolenie nie wyobraża sobie bez niego życia. Najczęściej korzystamy z portali społecznościowych, aukcji internetowych oraz aplikacji biurowych. Uogólniając służy on zarówno do rozrywki jak i do pracy.

Internet to także zagrożenie dla każdego z nas a w szczególności dla dzieci. Bardzo łatwo nawiązują nowe kontakty, szybko obdarzają zaufaniem a takie postępowanie bardzo często może prowadzić do przykrości oraz bardzo smutnych wydarzeń. Trudno jest pilnować co robi pociecha w sieci a jeszcze trudniej wykonywać to dyskretnie. Dlatego atrakcyjnym rozwiązaniem będzie podsłuch komputera (keylogger). Zazwyczaj ma on postać małej, niepozornej elektronicznej przystawki. Urządzenie to skrupulatnie rejestruje poczynania użytkownika komputera. Jest w stanie z łatwością zapamiętać każdy naciśnięty klawisz , po czym zestawić wszystko w logiczny tekst. Zapisane zostaną treści rozmów z komunikatorów internetowych, adresy odwiedzanych witryn a także w razie konieczności zdjęcia ekranu monitora.

Keylogger to także bardzo przydatne narzędzie w czasie samodzielnej pracy przy komputerze. W sytuacji utraty wartościowych plików tekstowych (np. praca magisterska) można wszystko bez najmniejszego problemu odtworzyć. Dodatkowo podsłuchy komputera mogą być stosowane przez pracodawcę w celu kontroli zatrudnionych osób. To niewielkie urządzenie bezbłędnie i bezwzględnie ujawni czym zajmuje się pracownik w czasie pobytu w firmie.

Licencja: Creative Commons
2 Ocena