Coraz więcej osób dokonuje transakcji przez Internet. Największe nasilenie zakupów obserwujemy w okresie przedświątecznym. Dokonując zakupów w sklepach internetowych oferuje się nam możliwość użycia karty kredytowej. Co zrobić by bezpiecznie zapłacić tą formą płatności i nie narażać się na możliwe nadużycia?

Data dodania: 2009-12-21

Wyświetleń: 3519

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 8

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

8 Ocena

Licencja: Creative Commons

Obecnie każdy posiadać plastikowej karty kredytowej może przy zakupach Internetowych posłużyć się nią. W momencie płatności za zamówienie (np. w sklepie internetowym) podajemy swoje imię i nazwisko, numer karty, datę jej ważności oraz kod weryfikujący CVC2 lub CVV2 (jest to 3 cyfrowy kod umieszczony na odwrocie karty tuż przy pasku do podpisu).

Karty kredytowe mają jednak to do siebie, że możemy nimi płacić nie mając nawet na koncie pieniędzy, a więc jeśli ktoś będzie znał w/w dane to może bez problemu zapłacić np. w internecie.
Inną kwestią jest pobieranie co jakiś czas przez firmy lub organizacje opłat np. roczna opłata za uczestnictwo które ponawiają firmy bez naszej wiedzy, ściągając płatność z naszej karty.


Płatność w Internecie i dlaczego opłaca się mieć kartę wirtualną?


Posiadając wirtualną kartę mamy kontrolę nad płatnościami, gdyż zasilamy ją konkretną kwotą, która po transakcji może być wyzerowana i nikt nie będzie mógł pobrać z naszej karty żadnej kwoty. Zabezpieczamy się w ten sposób przed nadużyciami o których wspomniałem wcześniej.

Wirtualne karty jak sama nazwa mówi fizycznie nie istnieją i są to tylko dane takie jak numer karty, kod weryfikujący dzięki którym możemy dokonać zakupów w internecie (niektóre banki wprawdzie przesyłają imitację plastikowej karty, ale nie można nimi zapłacić w normalnym sklepie).

Polecam korzystanie z wirtualnych kart kredytowych, dzięki którym będziecie czuć się bezpieczni podczas zakupów w internecie.

Licencja: Creative Commons
8 Ocena