W tym artykule odpowiem Ci na to pytanie z perspektywy zwykłego Kowalskiego. Dostaniesz niezwykle cenną informację jak uzyskać fachową i obiektywną poradę kredytową za darmo!

Data dodania: 2011-11-13

Wyświetleń: 2037

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

W dzisiejszych czasach podjęcie decyzji na temat kredytu hipotecznego jest jednym wielkim biegiem przez plotki. Wobec tak dużej ilości produktów finansowych coraz trudniej dokonać wyboru na podstawie danych i kryteriów kredytu a nie informacji reklamowej. Polacy potrzebują mieszkań - potrzebują więc kredytów hipotecznych. Duże banki i instytucje finansowe stały się wyspecjalizowanymi drapieżnikami polującymi na nieodpornych na dobrą kampanię reklamową klientów. 

Postawmy sobie pytanie - jak tego uniknąć? Czy należy od razu udać się do pierwszego lepszego banku i zdać się na ślepy los? Wszem i wobec mówię NIE. Wchodząc do banku, już w samych drzwiach usłyszymy, że biorąc kredyt w ich banku to tak jakbyśmy dostali 100 złotych w zamian za banknot 10 złotowy. Oczywiście, nieco demonizuję rolę bankowych doradców kredytowych. Mimo wszystko, dążę do konkretnego wniosku - doradcy w bankach nie są obiektywni! Nigdy nie byli i nie będą. To jest już ich praca. Nie można ich za to winić. Muszą 'sprzedać' kredyt niezależnie od tego czy w banku za ścianą nasz Kowalski dostałby lepsze warunki kredytu hipotecznego.

W takim razie, gdzie uzyskać zarówno profesjonalną jak i obiektywną poradę w  kwestii kredytu hipotecznego? Odpowiedź na to pytanie jest prosta - u niezależnego doradcy finansowego. Mimo wszystko, czy to takie proste? Nie koniecznie.. Nie warto radzić się u doradcy, który ma w swojej ofercie kredyty hipoteczne z 2 banków.. Trzeba skorzystać z opinii takiego, który może zaoferować Ci produkty z największej liczby instytucji. W większości przypadków, usługa takiego doradcy kredytowego będzie kompletnie darmowa. Nie należy szukać haczyków - doradca dostanie prowizję od instytucji, której kredyt hipoteczny weźmie kredytobiorca. Bank lub instytucja ma wkalkulowane w koszta opłacanie takich doradców. Te opłaty są zawarte w kosztach wzięcia kredytu - nie należy się tego obawiać, tak jest zawsze. Lepiej przyczynić się do wynagrodzenia dobrego doradcy niż samego banku, który nie zawsze udzieli nam najlepszej porady.

A teraz, kolejne ważne pytanie - czy taki doradca nie będzie faworyzował produktów konkretnych produktów dlatego, że z jednych dostanie większą a z innych mniejszą prowizję? Nie potrafię zapewnić Cię, że każdy doradca będzie w 100 procentach obiektywny. Znam obiektywnych (patrz w stopce), ale nie wszyscy są tacy. Są instytucje, które dostają takie same prowizje niezależnie od banku.

Którego doradcę wybrać? To już Twoja decyzja. Możesz uganiać się po całym mieście za doradcami.. albo możesz znaleźć odpowiedni kredyt hipoteczny siedząc wygodnie przy swoim biurku. 

O czym mowa? O doradztwie kredytowym przez internet! 

Zalety? Same zalety. Doradca kredytowy (finansowy) internetowy spełnia wszelkie warunki, które charakteryzują dobrego, obiektywnego i doświadczonego doradcę. Jeśli jest bardzo dobry (taki jak  w stopce) - to sam do Ciebie oddzwoni za darmo. Jego usługa również jest darmowa. Nie musisz umawiać się i czekać w kolejce na spotkanie. Zaparz sobie gorącej herbaty, podaj swój numer i poczekaj chwilę na telefon. Wszelkie niezbędne informacje na temat kredytu hipotecznego dostaniesz drogą telefoniczną i poprzez e-mail.

Życzę najdogodniejszego kredytu hipotecznego!

Licencja: Creative Commons
0 Ocena