Wielu z nas posiada różnego rodzaju zobowiązania w wielu bankach, które udzielając kredytu klientowi niejednokrotnie przywiązują go do siebie. Są to kredyty gotówkowe, hipoteczne, kredyty samochodowe, limit w koncie osobistym oraz inne pożyczki konsumpcyjne.

Data dodania: 2011-05-10

Wyświetleń: 1814

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Często zobowiązań jest tak wiele, że przy kolejnej próbie otrzymania kredytu banki odmawiają udzielenia produktu ze względu na brak zdolności kredytobiorcy.

Dla samego klienta rośnie ryzyko i niebezpieczeństwo zwiększenia kosztów obsługi tylu kredytów. Nie od dziś bowiem wiadomo, że banki doliczają sobie opłaty za obsługę naszych pożyczek, dlatego też zobowiązania w kilku bankach nie do końca są dobrym rozwiązaniem.

W takiej właśnie sytuacji konsolidacyjny kredyt pod zabezpieczenie hipoteką posiadanej nieruchomości to świetne rozwiązanie na to, aby uporządkować swoje finanse.

Aby zrozumieć różnicę pomiędzy refinansowaniem kredytu, a jego konsolidacją najlepiej spotkać się z doradcą, który wyjaśni szczegółowo na czym to polega. W internecie jest dużo portali, gdzie są opisane kredyty - można zaglądnąć np. do Akredytora, w zakładce aktualności posiadali opisy różnych kredytów i aktualności z rynku finansowego.

Finansiści z Akredytora, m.in. twierdzą, że dobrym rozwiązaniem dla wszystkich, którym przestały odpowiadać warunki spłaty kredytów będzie zrefinansowanie posiadanego kredytu hipotecznego wraz z konsolidacją innych zobowiązań w jednym banku. Na dzień dzisiejszy jest kilka ofert na rynku, w których banki, np. Deutsche Bank, Multibank oraz Nordea Bank udzielają tego typu kredytów, zabezpieczając się na tej samej nieruchomości (wpisując się tym samym na 1-szej pozycji) na warunkach typowego kredytu hipotecznego, a nie tak jak w wielu przypadkach pożyczki hipotecznej.

Pożyczka hipoteczna jest oprocentowana o wiele wyżej, bo aż około 3 pp. niż kredyt hipoteczny.

Jeśli zatem szukasz odpowiedniego rozwiązania dla swoich finansów to dopasuj swój kredyt do potrzeb i możliwości. Jeśli uda nam się znaleźć sfinansowanie takich zobowiązań w jednym banku na w/w warunkach

Od tego czasu spłacamy jedną miesięczną ratę. Zawiera ona w sobie wszystkie nasze należności, wcześniej spłacane w wielu ratach.

Starając się o konsolidacyjny kredyt hipoteczny, zabezpieczenie zadłużenia stanowić musi hipoteka. Na szczęście nie ma obowiązku, żeby należała do nas.

Możemy zaciągnąć taki kredyt pod zastaw nieruchomości np. naszych rodziców.

Bank mając zabezpieczone nasze zobowiązanie hipoteką, jest bardziej pewny jego spłaty. Natomiast podejmując mniejsze ryzyko – może pozwolić sobie na mniejszy „ekwiwalent” w postaci oprocentowania i prowizji. Zyskuje więc nie tylko nasza wygoda, ale również finanse. Dzięki takiemu kredytowi klient może zaoszczędzić nawet do 50% dotychczasowych miesięcznych rat.

Dodatkowo dzięki jednej racie, nie będziemy zmuszeni co miesiąc pamiętać o spłacie wielu kredytów.

Kredyt konsolidacyjny możemy zaciągnąć w różnych walutach. Najpopularniejszymi walutami kredytu konsolidacyjnego, które proponuje nam większość banków to: polski złoty- PLN i europejskie euro- EUR.

Oprocentowanie kredytu konsolidacyjnego jest zmienne i zależne od aktualnej stawki na rynku w momencie zaciągania kredytu konsolidacyjnego. Taki kredyt możemy spłacać w wybranej przez nas formie - albo w ratach równych- dla polskiego złotego, albo w ratach malejących (i dla PLN i dla waluty zagranicznej).

Okres spłaty zaciągniętego kredytu konsolidacyjnego zależy od banku, w którym zaciągnęliśmy kredyt i przeważnie wynosi od 20 do 30 lat.

Jak więc widać można czytać o tych różnych zawiłościach rynku kredytowego, leasingowego, ale pomoc osoby znającej różne rodzaje produktów finansowych oferowanych przez banki, będzie nieodzowna. Na pewno rozmowa z taką osobą ułatwi nam życie, zmniejszy koszty jakie moglibyśmy ponieść z powodu złego wyboru i zaoszczędzi nam czasu.

Licencja: Creative Commons