Kamery przemysłowe rozbudowane o funkcje pełnej analizy obrazu znajdują swoje zastosowanie podczas nadzorowania drogowego ruchu pojazdów. System monitoringu z chwilą ujawnienia popełnionego wykroczenia przekazuje informację do centrum administracji.

Data dodania: 2011-05-19

Wyświetleń: 1609

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Każda taka jednostka poddawana jest kontroli kamer analogowych. Specjalnie przygotowany w tym celu magnetowid poklatkowy pozwala na rejestrację zaistniałych zdarzeń. Znaczącym i niepodważalnym przełomem w dziedzinie monitoringu stało się wprowadzenie kamer sieciowych. Rozwiązanie to umożliwiło nadzorowanie sytuacji na wielu rozproszonych obiektach i punktach na szlakach komunikacyjnych. Wszystko to ma miejsce za pomocą sieci komputerowej.

Jednak stale, proporcjonalnie wzrastająca objętość materiałów Video może być problemem dla wydajności i przepustowości sieci. Dynamiczna rozbudowa wymaga wprowadzenia wielu monitorów w celu wyświetlania obrazu. Najnowsze badania naukowców dowodzą, że wystarczy jedynie nieustannie przez 20 minut obserwować monitor aby po tym czasie pominąć nawet do 90% zaistniałych zdarzeń. Dlatego wspomaganie administratora dodatkowymi wyświetlaczami interpretowane jest jako ułatwienie pracy a nie jej komplikacja.

Dodatkowo każdy rozbudowany system współgra z oprogramowaniem którego celem jest analiza strumieni video. Przeprowadzana analiza zwiększa precyzję jednak obniża wydajność całości systemu. Z tego powodu konieczne jest stałe rozbudowywanie sprzętowe. Telewizja przemysłowa IP a dokładnie kamery CCTV IP jako jej części składowe maja za zadanie przejąć część procesów powiązanych z analizą obrazu i dopiero przesłaniu do komputera sterującego lub nawet bezpośrednio do jednostek patrolowych przebywających w monitorowanych przestrzeniach. Jednak rozwiązanie to wymaga wdrożenia niezawodnych, innowacyjnych procesorów sygnałowych.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena