Najlepszym sposobem zabezpieczenia prywatnego mienia jest instalacja systemu CCTV. Kamery przemysłowe znajdują swoje zastosowanie w instytucjach publicznych, prywatnych firmach , domkach jednorodzinnych a nawet już mieszkaniach.

Data dodania: 2011-07-17

Wyświetleń: 1723

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Prawidłowo skompletowany sprzęt dozorowy całodobowo stoi na straży monitorowanego terenu. W przypadku domków jednorodzinnych duże znaczenie ma jak najdokładniejsze określenie dozorowanych obszarów. Przeważnie są to podjazdy, rolety garażowe oraz drzwi wejściowe. Opłaca się umieścić przynajmniej jedną dodatkową kamerę przemysłową od strony tarasu czy ogródka.

Nabycie kamer posiadających w oświetlacz podczerwieni pozwala uniknąć montowania dodatkowego oświetlenia w postaci halogenów. Jest to bardzo korzystne rozwiązanie bo pozwala prowadzić dyskretny nierzucający się w oczy monitoring. W przypadku zabezpieczenia zabudowy jednorodzinnej konieczne jest poprawne dobranie obiektywów (głównie jeśli zdecydujemy się na kamery kompaktowe). Podczas prowadzenia dozoru określonych fragmentu obiektu należy zdecydować czy interesuje nas szerokie pole wiedzenia czy też wąski lecz precyzyjny obraz konkretnego elementu w kadrze kamery.

Zagadnieniem bardzo istotnym a często lekceważonym przez monterów jest nasłonecznienie powierzchni do, której planuje się przytwierdzenie urządzenia dozorowego. Ta z pozoru nieistotna kwestia w gruncie rzeczy jest niezmiernie ważna ponieważ oglądając obiekt w godzinach popołudniowych nie wiemy czy w południe nie padają tam promienie słoneczne. Zbagatelizowanie tego w skrajnych przypadkach kończy się tym, że w określonych godzinach kamera przemysłowa praktycznie nic nie widzi (oślepiają promienie słoneczne) co powoduje , że pewne obszary obiektu nie są poprawnie dozorowane. Najlepszym momentem na przeprowadzenie montażu telewizji przemysłowej jest etap przed ociepleniem, położeniem elewacji domu. taki stan umożliwia szybki i przystępny montaż bez ingerencji w wykonaną, obecną strukturę elewacji. Jeśli prace remontowe są już zakończone to wszelkie czynności montażowe przeprowadza się z poszanowaniem zewnętrznej estetyki budynku. Profesjonalny instalator powinien unikać wykonywania niepotrzebnych otworów i prowadzeń kabla koncentrycznego.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena