Nowoczesne telefony komórkowe w swoich funkcjach oprócz takich funkcji jak dzwonienie lub wysyłanie SMS-ów, posiadają również dostęp do Internetu oraz poczty e-mail.

Data dodania: 2011-07-30

Wyświetleń: 2339

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Lecz ten sam telefon może posiadać i inne bardziej zaskakujące zastosowanie. Bardzo popularne stają się oprogramowania szpiegowskie instalowane w telefonach komórkowych. Ich podstawowym zadaniem jest poufne monitorowanie działań użytkownika.

Spyphone, bo tak nazywa się specjalny program działa jak każdy telefon i w najmniejszy sposób nie zdradza swoich dodatkowych funkcji. Aplikacja szpiegowska umożliwia bardzo trudny do wykrycia podsłuch rozmów. Dodatkową możliwością jest przesyłanie kopii wszystkich wysłanych i otrzymanych wiadomości sms, mms czy e-mail na ustalony wcześniej numer telefonu lub skrzynkę e-mailową. Ponadto oprogramowanie pozwala swojemu użytkownikowi na podsłuch dźwięków w otoczeniu aparatu.

Dzięki odpowiednim programom można określić lokalizację telefonu na podstawie danych operatora sieci komórkowej BTS. Podsłuchy tego typu nie służą jedynie do dyskretnego inwigilowania osób. Dzięki nim bez problemu możemy zwiększyć poziom naszego bezpieczeństwa na przykład w trakcie porwania, odnalezienie zgubionego telefonu albo zlokalizowanie skradzionego auta, w którym zostawiliśmy telefon.

Aplikacje szpiegowskie typu Spyphone są wyjątkowo proste w instalacji a wygląda to tak jak instalowanie dodatkowego programu na nasz telefon. Istotną rzeczą jest także to, że podsłuch jest całkowicie ukryty i niewidoczny dla użytkownika aparatu przez co nie musi on mieć świadomości, iż jest inwigilowany przez niepowołane osoby trzecie.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena