Zawsze interesowały Cię zagadki kryminalne? A może masz do rozwiązania sprawę, która spędza Ci sen z powiek? Lub po prostu chcesz się rozerwać za pomocą nowoczesnych gadżetów? Proponujemy Ci zatem kilka produktów, które umożliwią Ci szpiegowanie różnych osób.

Data dodania: 2015-02-25

Wyświetleń: 1132

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Ciekawe gadżety szpiegowskie

Kamerki wbudowane w rozmaite przedmioty codziennego użytku

 

Jeżeli nie chcesz by coś Ci umknęło podczas rodzinnych wydarzeń lub imprez w gronie znajomych, możesz wykorzystać któryś z gadżetów z wmontowanymi mini kamerami. Do wyboru masz szeroką gamę produktów od zapalniczek i długopisów, w których obiektywy mają średnicę zaledwie milimetra, jak również bardziej specjalistyczne sprzęty. Szczególnie ciekawą propozycją są okulary, które posiadają nie tylko rejestrator video, lecz również audio, zatem będziesz w stanie odtworzyć również przeprowadzane rozmowy. Dodatkowym atutem tego urządzenia jest fakt, że wszystko co nagrasz będzie zapamiętane z Twojej perspektywy widzenia.

 

Przenośne skanery

 

Skaner kojarzy nam się raczej z dużym urządzeniem, który kopiuje wygląd wybranych dokumentów lub obrazów. Ciekawym rozwiązaniem jest jednak jego młodszy brat, który wyglądem przypomina długopis, zatem mieści nam się w dłoni i kieszeni. Nie musisz już zatem robić zdjęć wszelkich akt i wycinków z gazet, lub zaopatrywać się w egzemplarz książki, z której interesuje Cię jedynie jeden akapit. Poręczny skaner zapamięta dokładnie linijki, które mu wskażesz i będziesz mógł je odtworzyć w warunkach domowych na swoim komputerze. Opcja ta przyda się nie tylko domorosłym detektywom, lecz również studentom i uczniom odwiecznie kserującym podręczniki i materiały naukowe.

 

Ściany mają uszy, czyli rejestratory dźwięków

 

Często jesteśmy świadkami ważnych rozmów, lub przeprowadzamy zawiłe konwersacje, z których nie sposób wyłapać wszystkich ważnych informacji. W związku z tym warto zaopatrzyć się w niewielkie pluskwy, które przechwytują dźwięki z najbliższej przestrzeni. Producenci tego typu gadżetów wykazują się nie lada pomysłowością, gdyż ukrywają podsłuchy w najdziwniejszych przedmiotach, nie wzbudzających podejrzeń. Poza klasycznymi mikrofonami, które są praktycznie niezauważalne dla rozmówcy, opracowali niewielkie dyktafony wyglądające jak pendrive. Wygodne? Oczywiście, gdyż żeby przegrać rozmowy na komputer wystarczy podłączyć go do portalu usb i skopiować powstałe pliki.

Licencja: Creative Commons