Latem chcielibyśmy, żeby nasze okna były ciągle otwarte – przez nie wpada świeże i ciepłe powietrze pachnące kwitnącymi kwiatami. Jednak na przeszkodzie stoją nam wszechobecne komary, które zakłócają nasz sen i tworzą na naszych ciałach swędzące ranki. Jak sobie z nimi poradzić?

Data dodania: 2015-07-01

Wyświetleń: 1152

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Jaki rodzaj moskitiery wybrać?

Najlepszym rozwiązaniem będą rozmaite moskitiery. Dzielą się one jednak na kilka rodzajów i warto zwrócić uwagę na to, która opcja będzie dla nas najbardziej korzystna.

 

Moskitiery okienne – jeśli naszym największym utrapieniem jest użeranie się z komarami w czasie snu, wówczas musimy zainstalować w oknie specjalną siatkę. Należy ją idealnie dopasować do wielkości ramy okiennej, aby szczelnie zakrywała całą przestrzeń, przez którą mógłby się przedostać popularny krwiopijca. Dodatkowo warto wybrać model o małych i gęstych oczkach, wówczas zyskamy pewność, że nawet najdrobniejsze insekty nie zagoszczą w naszym domu. Po zainstalowaniu moskitiery znów możemy cieszyć się letnimi nocami w naszej sypialni.

 

Moskitiery na drzwi – model ten jest wyjątkowo popularnym rozwiązaniem, jeśli posiadamy taras przy domu. Spędzając czas na świeżym powietrzu często idziemy na chwilę do mieszkania – zabieramy talerze, jedzenie lub bluzę, kiedy zrobi nam się zimno. Czasami niestety zapominamy zamknąć za sobą drzwi i wtedy komary przypuszczają atak na mieszkanie. Moskitiera na drzwi osadzona jest w dokładnie wymierzonej ramie, zatem idealnie pasuje do ościeżnicy. Większość modeli zamyka się sama zaraz po przejściu, przez co nie musimy się martwić o wpadające do domu komary.

 

Coś dla dziecka – istnieją także specjalne moskitiery na wózki dziecięce. Jeśli chcemy, żeby nasz niemowlak spędzał z nami czas na świeżym powietrzu, warto w taką rzecz zainwestować. Maluszek będzie ochroniony przed komarami, które mogłyby uszkodzić jego delikatną skórę pozostawiając piekąca rankę.

 

Materiał dla leniucha – delikatne bujanie, powiewy ciepłego wiatru i świeże powietrze – z tym głównie kojarzy nam się leniuchowanie na hamaku. Co jednak zrobić z komarami, aby nie przeszkadzały nam w relaksie poprzez hałas i ugryzienia? Istnieją specjalne moskitiery, które można rozłożyć nad hamakiem – nie zabierają one potrzebnej przestrzeni, zaś skutecznie chronią nie tylko przed moskitami, lecz również przed osami, szerszeniami i innymi insektami.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena