Urządzanie domu często wynika z naszej wizji, którą później staramy się zrealizować. Czasami jednak malowanie ścian we wzory jest niemożliwe, natomiast wybranie tapety spośród mało oryginalnych wzorów bardziej nas smuci niż cieszy. Taki problem da się jednak łatwo rozwiązać!

Data dodania: 2015-07-01

Wyświetleń: 874

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Tapety do malowania w Twoim domu

Czym są tapety do malowania?

 

Specjalny rodzaj tapet umożliwi nam stworzenie dowolnych dekoracji naściennych w łatwy sposób. Dlaczego nie malować bezpośrednio na ścianach? Wynika to przede wszystkim z ich niedoskonałej faktury. Jesli posiadamy ściany z pęknięciami, wgłębieniami i innymi nierównościami, wówczas powinniśmy zrezygnować z tworzenia fantazyjnych motywów. Odpowiednia tapeta doskonale zamaskuje wszelkie uszkodzenia i pozwoli nam się cieszyć estetycznymi ścianami. Istnieją dwa główne rodzaje tapet do malowania:

 

  • Tapety z włókna szklanego cechują się nie tylko odpowiednią powierzchnią pod nakładanie farby, lecz również posiadają doskonałe właściwości wytrzymałościowe. Ponadto często są zdobione wypukłymi wzorami, co dodatkowo zwiększa ich atrakcyjność

  • Raufazy to tapety trójwarstwowe. Jedną z nich stanowią włókna drzewne, które pęcznieją pod wpływem malowania. Dzięki temu jej powierzchnia jest grubsza, a niedoskonałości niewidoczne.

 

Dlaczego tapety do malowania?

 

Zalety tapet do malowania są liczne. Zacznijmy od tego, że taka metoda otwiera przed nami mnóstwo możliwości dekoracyjnych. Jeśli jesteśmy artystami, na takiej tapecie możemy namalować obraz ulubionego twórcy, jeśli zaś pragniemy jedynie nadać pomieszczeniom odpowiedni charakter, wówczas pokrywamy ją odpowiednimi wzorami. Innym argumentem przemawiającym za tapetami jest szybkość ich aplikacji – nie musimy bowiem przygotowywać podłoża pod kolejne malowanie, skrobać wcześniejszych warstw farby czy też szpachlować ubytków – tapeta wszystko zamaskuje. Pamiętajmy też, że jest to jeden z tańszych sposobów na wykończenie mieszkania.

 

Kładziemy tapety!

 

Na początku należy lekko zwilżyć ściany – poprawi to przyczepność kleju, na którym trzymają się tapety. Wybierając klej postarajmy się, aby posiadał on właściwości antygrzybiczne – pozwoli to zachować naszym tapetom właściwy wygląd na dłuższy czas. Tapetę przyklejamy od góry fragmentami ( w związku z tym nie rozprowadzamy kleju na całej ścianie, lecz robimy to w wybranych miejscach) i rozwijając ją mocno dociskamy do powierzchni. Następnie wyrównujemy całość gumowym wałkiem i po 3 godzinach możemy się zabrać za malowanie!

Licencja: Creative Commons